Prostějovský zimní stadion viděl nervydrásající bitvu, která měla šťastnější konec pro domácí celek. Stadion, který opět nastoupil v oslabené sestavě, sice dokázal otočit skóre z 0:3 na 4:3, poté si však vzali vedení zpět Jestřábi. Kališníci v posledních desítkách vteřin vyrovnali a poslali duel do prodloužení. V něm ale vsítili kýženou branku domácí a radují se z triumfu i postupu.

ČF4

6:5pr

3:1, 1:3, 1:1 - 1:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Mrázek (J. Kloz), 9. Martin Novák (Klimíček, Račuk), 14. J. Kloz (Husák, T. Jáchym), 28. Martin Novák (Račuk, Klimíček), 52. T. Jáchym (A. Havlík) – 18. J. Jícha (J. Holý, R. Přikryl), 21. M. Procházka (Kracík, P. Marcel), 22. Válek, 25. Hauser (Válek), 59. Kracík (Ticháček, Sihvonen). Rozhodčí: Jaroš, Horák - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 934. Střely na branku: 36:44. Zblokované střely: 13:19. Vhazování: 52:35. Průběh utkání: 3:0, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5..

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (25. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí, Zajíc – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – Štefka, Račuk, Š. Jelínek – Podlaha, T. Koblížek, Janeček.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Černohorský, Výtisk, Ticháček, J. Holý, Böhm – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Rouha, Berka, Hauser – Válek, R. Přikryl, J. Jícha – Křehlík, Smola, Tlačil – Sihvonen.

Čtvrtý čtvrtfinálový duel lépe odstartovali domácí, kteří v čase 03:59 otevřeli skóre. Kloz nabil na pravou stranu Petru Mrázkovi, který nechytatelnou dělovkou z kruhu propálil Krále. Následně dostali kališníci výhodu přesilové hry, při níž si před prostějovskou klecí vytvořili velký tlak.

Po střele z kruhu se puk odrazil k Lukáši Válkovi, ten ale ranou z levé strany minul odkrytou svatyni Jestřábů. Poté zacílil z levého kruhu Sihvonen, ani on však síť prostějovské branky nerozvlnil. Po jedné z litoměřických střel dokonce zazvonila tyčka.

Pak ale Přikryl zfauloval Klimíčka a síly na ledě se na chvíli vyrovnaly. Pak museli kališníci bránit oslabení. Do Klimíčkova projektilu od modré šikovně vložil hokejku Martin Novák a povedenou tečí navýšil prostějovský náskok.

Ve 14. minutě domácí ještě zvýraznili vedení. Při vlastní přesilovce obdržel přihrávku na pravý kruh Jan Kloz a zamířil přesně k bližší tyči. V závěru úvodní periody hosté umazali tříbrankové manko. Holý našel přihrávkou z pravého kruhu u levé tyči Lukáše Válka, a ten z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč do sítě.

Stejně jako kališníci skončili první třetinu, tak načali i tu druhou. V čase 20:43 ujel všem obráncům soupeře Martin Procházka a svou sóloakci vyšperkoval tvrdou forhendovou ranou za Bláhova záda. Zhruba o minutu později navíc bylo vyrovnáno. Lukáš Válek získal díky chybě jednoho z prostějovských hráčů puk u levého mantinelu, nabruslil si mezi kruhy a výborným bekhendem nedal prostějovskému brankáři šanci.

Ve 25. minutě Litoměřičtí otočili vývoj skóre. Při přesilovce po vyloučení Havlíka si najel před domácí svatyni Válek, Bláha jeho pokus vyrazil a kotouč zůstal ležet v brankovišti. Lukáš Válek rychle obkroužil branku a chtěl zasunout puk do zcela prázdné klece. To se ale nakonec povedlo Petru Hauserovi.

Čtvrtá trefa Litoměřic vyhnala Bláhu na střídačku a mezi tři tyče se postavil Altrichter.Domácí nesložili zbraně a v čase 27:57 vyrovnali. Střelu od modré dobře otečoval Martin Novák a puk prošel Královi mezi betony.

V závěrečném dějství se oba celky neohroženě hnaly do útoku, aby rozhodly. Ani na jedné straně hrací plochy však gól nepadl. Časomíra se zastavila až v čase 51:30, kdy se k vyraženému puku dostal Tomáš Jáchym a přiklonil výsledek na stranu Jestřábů. V posledních desítkách vteřin to kališníci zkusili v šesti bez brankáře a vytěžili kýžený gól. O ten se postaral v 59. minutě Jaroslav Kracík a duel dospěl do prodloužení.

V něm si Stadion vypracoval řadu šancí, žádnou ale nedokázal přetavit v gól. Na druhé straně naopak v přesilovce pět na tři skóroval Tomáš Jáchym a Prostějov si zajistil výhru i postup.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Chtěli jsme tu sérii vrátit domů. Nepovedlo se, Do zápasu jsme vstoupili nešťastně, prohrávali jsme 3:0. Musím říct, že v celé sérii jsme bojovali s virózou a neustále nám chybělo šest až osm hráčů. Někteří se vrátili, další odpadli. Byl to nerovný boj a ve stavu, v jakém kluci byli, byli důstojným soupeřem.“