Paráda! Stadion navázal na předešlá vítězství a na ledě Prostějova vyhrál vysoko 8:6. Oba celky se přetahovaly o vedení, ale v 60. minutě nejprve navýšil na 7:6 Válek, poté do prázdné branky zakončil Martin Procházka, jenž tak zkompletoval svůj hattrick.

49. kolo

6:8

3:2, 2:3, 1:3

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Jáchym (Beránek, Zajíc), 10. Mrázek (Vala, Novák), 14. Račuk (Novák), 33. Mrázek (Jiránek, Račuk), 40. Klimíček (Račuk, Mrázek), 56. Novák (Zajíc) – 5. Sihvonen (M. Procházka, Jebavý), 13. O. Procházka (Přikryl, Jícha), 23. M. Procházka (O. Procházka, Kracík), 29. Přikryl (Černohorský, Klikorka), 34. M. Procházka (Kracík), 50. Berka (O. Procházka, Klikorka), 60. Válek (Sihvonen), 60. M. procházka. Rozhodčí: Cabák, Pilný – Král, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití:1:2 . V oslabení: 0:0. Diváci: 890. Střely na branku: 44:24. Zblokované střely: 5:10. Vhazování: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:8.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Staněk, A. Havlík, M. Jáchym, Zajíc, Vala – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Jiránek (A), Janeček, Rudovský – Martin Novák (C), Račuk, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Jebavý (C), Martin Böhm, Kuboš, J. Holý (A), Černohorský, Klikorka – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, J. Jícha, Berka – Smola, Daniel, Tlačil.

V první větší šanci se předvedli kališníci ve 3. minutě. Lukáš Válek se dostal na levý kruh, odkud křížem přihrál na Sihvonena. Jeho pokus Bláha vytěsnil nad sebe. V čase 4:31 už se ale Stadion mohl radovat. Po vyloučení Robina Staňka dostaly Litoměřice výhodu a potvrdily, že ve využití přesilovek jsou nejlepší. Martin Procházka nahrál do mezikruží na finského snajpra Riku Sihvonena, jenž vyslal projektil mezi lapačku a levý beton prostějovského gólmana.

Vedení hostům vydrželo pouhých devětadevadesát sekund. Z levé strany od modré vypálil Petr Beránek, jehož střelu ještě tečoval v předbrankovém prostoru Tomáš Jáchym. Šimon Sklíba neměl šanci a Jestřábi tak vyrovnali.

Byli to právě domácí, kteří v polovině 10. minuty udeřili znovu. Valův střelecký pokus dokázal Sklíba vyrazit, ale pouze před sebe. Vyraženého kotouče se jako první ujal nejproduktivnější hráč Prostějova Petr Mrázek, který bekhendem dopravil puk do odkryté sítě.

V čase 12:42 udeřil znovu Stadion a znovu v přesilovce. Ondřej Procházka dostal nahrávku před branku, předvedl parádní kličku a forhendem zasunul puk za beton Ondřeje Bláhy. Srovnaný stav znovu trval velmi krátce. Domácí celek se na počátku 14. minuty ujal zpět ztraceného vedení. Ránu od Nováka vyrazil litoměřický brankář znovu pouze před sebe, kde byl k dorážce připravený Marek Račuk, jenž Sklíbu překonal.

Z druhé periody uběhlo lehce přes dvě minuty, když se skóre změnilo znovu. Ondřej Procházka našel v mezikruží v úniku zcela osamoceného Martina Procházku, který ujel sám na Bláhu a procedil mu kotouč mezi betony. Kališníci tak vyrovnali na 3:3.

V čase 28:54 se znovu radovali hosté. Od modré nejprve vyslal dělovku Černohorský. Tu dokázal prostějovský maskovaný muž vyrazit. Na střelu z levého kruhu od Romana Přikryla byl Ondřej Bláha ale krátký a Stadion se tak ujal vedení.

Prostějov ovšem znovu nezůstal pozadu. Ve 33. minutě z pravého kruhu poslal Marek Račuk přihrávku na levý kruh, odkud přesně mezi Sklíbovu lapačku a beton mířil Petr Mrázek. Bylo tedy znovu srovnáno.

Mrázkovou brankou však gólová smršť zdaleka nekončila. V polovině 34. minuty zvedali ruce nad hlavu znovu kališníci a radovali se tak z páté branky. Jaroslav Kracík vyhrál buly na pravém kruhu, na vrcholu kruhu stál připravený Martin Procházka, jenž vyslal kotouč k levé tyči domácí svatyně.

Jestřábi ale do konce druhé periody stačili znovu vyrovnat. Když časomíra ukazovala 39:19, využil domácí celek přesilovou hru a vyrovnal na 5:5. Račuk nahrál z pravého kruhu k modré čáře. Odtud vyslal dělovku Petr Mrázek a oba týmy odešly do šaten za vyrovnaného stavu.

V 50. minutě viděli diváci na zimním stadionu v Prostějově další gól. K jejich nelibosti do sítě domácího celku. Ondřej Procházka si najel s pukem na pravý kruh a našel před brankou volného Marka Berku, který zajistil hostům vedení 6:5. Jestřábi odpověděli v čase 55:35, kdy se z dorážky prosadil Martin Novák.

Zbývalo lehce přes půl minuty do konce, když skóre na stranu kališníků přiklonil Lukáš Válek. Litoměřická dvaadvacítka trefila kotouč přesně do levého horního rohu Bláhovy svatyně. Jestřábi to potom zkusili v šesti, ale do prázdné branky dopravil kotouč Martin Procházka a dočkal se tak hattricku. Stadion vyhrál na ledě Prostějova 8:6.