Souboje v prvním dějství nic moc nevyvedly, hráči se přetahovali o puk a cestovali po kluzišti. Skóre je uzavřené do druhé třetiny, kdy kališníci šance měli, ale Havířov je stejně překonal, branku vstřelil David Dvořáček. V poslední části se do sebe týmy pustili naplno. U domácích byl problém dostat z tolika šancí kotouč do branky. U hostů ne, druhý gól dorazil Radek Pořízek a do třetice do prázdné branky opět David Dvořáček.

40. kolo

0:3

0:0, 0:1, 0:2

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 31. Dvořáček (Kotala), 49. Pořízek (Kotala), 60. Dvořáček (Kotala). Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 736. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:3.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Bažant, J. Šulc, Š. Havránek, Pavlas, Piegl, Barák, Smetana – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Valášek – Kopta, Hanták, Loskot – Švagrovský, R. Pilař, Zajan.

AZ Heimstaden Havířov: Šafránek (M. Laco) – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Dudek – Kurovský, Hlinka, Rác – Kalus, Hubáček, Kanko – Maruna, Haas, Štumpf – Dvořáček, Pořízek, Kotala – Gřeš.

Autor reportáže: Michael Apeltauer

Hned na začátek si kališníci zahráli v útočném pásmu, byli z něj ale vyhozeni a první šanci si připsal Havířov. Pokus o dotlačení kotouče do branky vyvrcholil v menší potyčku. Nadále začínají souboje o puk, ale že by se kotouč dostal k některé z branek zatím nehrozilo. Toto přetahování nakonec vyhráli hosté, kteří ostřelovali Pavelku, zatímco domácí se zmohli na slabě letící střelu z modré. Stále častěji se ozýval utlumený zvuk puku narážející do betonů Pavelky. První dějství bylo v polovině a vypadalo to, že se hráči jakoby stále rozehrávají. První vyloučení odnesli hosté v třinácté minutě. První půlku oslabení hosté stále vyhazují kotouč ze svého pásma, tu druhou měli co dělat, aby se před kališníky ubránili. Po vpuštění vyloučeného hráče do hry hrál Havířov lépe. Po několika soubojích neminulo vyloučení ani Litoměřice. První dějství tak kališníci dohrávali v oslabení, ale svoji branku vklidu ubránili – 0:0.

Hned v úvodu druhého dějství si na konto připsali hezkou střelu kališníci, kotouč proletěl těsně vedle prázdné levé části branky a skončil za ní. Takto domácí začali a pokračovali v tom, ale jen v úvodu, protože se později začal prosazovat Havířov, který testoval obzvláště Pavelku. Hra se začala přesouvat ze strany na stranu. U kališníků byl několik akcí problém s nahrávkami před soupeřovou brankou, většinou letěl kotouč přesně na čepel, ale na tu soupeřovu, v některých případech nebyl v okolí nikdo kdo by kotouč převzal. Takto vyprovodil kotouč Jakub Kotala, projel bez problému středem přes celé hřiště a ještě stihl nahrát Davidu Dvořáčkovi, který ho doklepl v třicáté první minutě přímo do branky – 0:1. Nadále převažují hosté, domácí se nemůžou s kotoučem přes ně dostat a když už ano tak se puk zastavuje u gólmana. Další pokusy jsou neúspěšné, druhé dějství končí se stavem 0:1.

Třetí dějství začalo a hosté akčně vyjeli do útočného pásma, byli hned vyprovozeni. Toto se párkrát opakovalo, dokud si Litoměřičtí nepřivlastnili puk. V útočném pásmu se pohybovali dostatek času, ale dorovnat se jim nepovedlo, protože se Šafránek v brance činil. Střely se postupně dopracovali v hlasité ťukání pryže o sklo. Po delší době se Havířov dostal k šanci, z pohledu domácích bohužel k úspěšné šanci. Kotouč byl vystřelen, od Pavelky odražen a na několikátý pokus Radkem Pořízkem doražen, čtyřicátá devátá minuta – 0:2. Po tomto gólu se Havířov rozehrál a Stadion k šancím nepouštěl, ani v přesilové hře si kališníci s hosty neporadili. Ke konci zápasu už domácím nezbývalo nic jiného než vynaložit všechnu sílu, která končila v gólmanově lapačce. Dvě minuty do konce a na ledě stélo šest kališníků proti čtyřem hostům. Minutu před koncem bylo rozhodnuto když se k puku dostal opět David Dvořáček a umístil puk jednoduše do prázdné branky - 3:0.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): V dnešním utkání jsme předvedli výborný a zodpovědný týmový výkon a také nám dnes skvěle zachytal golman.

Miloš Říha(HC Stadion Litoměřice): Procházíme velmi těžkým obdobím. Několik hráčů hrálo poslední zápasy se sebezapřením, nicméně se na to nelze vymlouvat. Nejsme oproti soupeřům horším týmem, ale nedáváme góly a pak je to z naši strany už křeč. Soupeře jsme dnes v závěru opět zatlačili, ale bez efektu. Hráčům nelze upřít snahu, ale hraje se na góly a ty nedáváme, proto nemůžeme pomyslet na bodový zisk.