První třetina posledního utkání mladšího dorostu proběhla v poklidu. Situace se ale zlomila v dalším dějství, kdy Litoměřice inkasovaly hned sedmkrát, přičemž se o čtyři z těchto nechtěných střel postaral David Novotný. Karta se tak obrátila v neprospěch domácích, kteří si konečný výsledek zápasu za rámeček opravdu nedají.

32. kolo

3:12

1:1, 0:7, 2:4

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary "B"

Branky a nahrávky: 7. Neudeker (Smola), 50. Neudeker (TS), 56. Neudeker - 7. Rozhon (Feco), 21. Novotný, 22. Novotný, 28. Stejskal (Feco, Rozhon), 28. Novotný (Jiskra), 35. Novotný (Rozhon), 39. Zdeněk (Kursa, Rozhon), 40. Zdeněk (Stejskal), 45. Mašek (Rozhon), 50. Kursa (Stejskal), 52. Rozhon (Bubeliny), 54. Rozhon (Feco). Vyloučení: 4:2. Diváci: 31.

HC Stadion Litoměřice: Kohout (Černý) - Čapek, Černohorský, Budín, Vejlupek, Bacílek, Cornová, Hozák - Neudeker, Damašek, Horešovský, Vaněk, Pátková, Novotný, Smola, Kocourek, Minařík.

HC Energie Karlovy Vary "B": Saleta (Horák) - Kurša, Botoš, Bosek, Braný, Stejskal, Mašek - Feco, Zdeněk, Novotný, Jiskra, Kassal, Ouhrabka, Rozhon, Bubeliny.

Rozehrávka se domácím příliš nepovedla, karlovarští byli ve svém útočném pásmu jako ryby ve vodě. Navzdory tomu ale nebezpečný touš letěl po chvíli z litoměřické poloviny ven a ujala se jej Pátková. Její projektil pak schytal jeden z hostujících beků.

Nehledě na to, jak probíhaly první minuty, byly to právě Vary, které jako první inkasovaly. Za soupeřovou klecí v souboji o puk zvítězil Jakub Neudeker, který ihned nato překvapil Saletu zpoza jeho pevnosti. To domácí dostatečně nakoplo a v obklíčení se pro změnu ocitli hosté.

Neudeker pak Saletu pozlobil ještě dvakrát, ale pokaždé už pouze orazítkoval jeho výstroj. Karlovarský brankář se zapotil ještě pár minut před koncem třetiny, kdy se před ním strhl menší chaos. Situace se uklidnila, jakmile se ztracená pryž objevila v jeho lapačce.

Trenér sokolovských mladších dorostenců musel svým svěřencům během první přestávky asi pořádně vyčinit, protože to co předvedli v následujících dvou třetinách, Stadion asi vůbec nečekal.

Vyrovnáno bylo minutu po zahájení druhé periody. David Novotný se ale rozhodl, že Kohouta vytrestá ještě jednou a tak jej v další minutě prostřelil podruhé.

Do nadějných pozic se dostávali střelci z obou týmů, ale bylo znát, že se soupeři bruslí snáz. Ve 28. minutě to Kohout schytal ještě od Václava Stejskala a ve stejném čase se na jeho místo postavil Černý, kterého hned pokořil rozjetý David Novotný. Ten ke svému hattricku přidal ještě jednu branku ve 35. minutě.

Kromě tohoto ostrostřelce byl hostující tým podpořen i hbitým gólmanem, který likvidoval i ty sebemenší šance domácích. Ještě před koncem druhého dějství se zaskvěl Tomáš Zdeněk a to hned dvakrát.

Soupeř byl nepříjemný i v závěrečné třetině. Mezi úspěšné střelce se ve 45. minutě zařadil Matěj Mašek. Čtyři minuty poté i kapitán Patrik Kursa.

Pár vteřin nato bylo za hákování Jakuba Neudekera nařízeno trestné střílení, tuto šanci si litoměřický útočník nenechal ujít. Petr Rozhon se blýskl v 52. minutě a svůj triumf se mu chvíli nato podařilo ještě zopakovat. Tím zároveň zatloukl poslední hřebík do pomyslné rakve Stadionu.

Pět minut před koncem ještě jednou proměnil Jakub Neudeker, který byl v tomto utkání jediným autorem všech litoměřických branek.