I při minulém utkání mladších dorostenců s Berounem rozhodovaly samostatné nájezdy. Ty dopadly ve prospěch medvědů, ale nyní se karta obrátila. Celkový bodový zisk obou týmů je však stejný, Litoměřice i Beroun mají aktuálně nastřádáno 27 bodů.

3:2sn

1:0, 1:1, 1:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 12. Pátková (Vaněk, Damašek), 38. Smola (Čapek, Vaněk), rozh. náj. Čapek - 37. Procházka (Rubeš, Halman), 43. Procházka (Jelínek). Diváci: 49.

HC Stadion Litoměřice: Kohout (Ziegler) - Čapek, Černohorský, Hozák, Vejlupek, Bacílek - Landa, Macel, Damašek, Mynařík, Smola, Neudeker, Vaněk, Pátková.

Medvědi Beroun 1933: Málek - Pína, Karmazín, Jelínek, Halman, Beran, Hamšík, Procházka, Foltýn, Jágr, Lefner, Ludvík, Kolínek, Vacek, Rubeš, Řepka.

Hned v začátku hry bylo jasné, že po puku touží oba týmy. Zahajovací buly se tak změnilo v menší přetlačovanou, ze které se nakonec vítězně osvobodil Procházka. Ten neváhal a ihned prověřil Kohouta, který pohotově zakročil svými betony.

V prvních minutách se zdál být soupeř o něco agresivnější. Téměř veškeré dění se odehrávalo hlavně v obraném pásmu Litoměřic a domácí brankář tak musel mít oči na stopkách. Navzdory tomu byla první branka připsána na účet kališníků. Ve 12. minutě se skóre otevřelo ve prospěch domácích díky Kristýně Pátkové.

Vedoucí postavení domácí tým jaksepatří rozbruslilo, hosté naproti tomu stagnovali díky špatně mířeným střelám.

Nadějná šance se v posledních vteřinách objevila opět na holi Procházky, jehož projektil se odrazil od vnitřní strany boční tyče. Ke smůle medvědů ale z brankoviště směrem ven.

Úvodní minuty druhé třetiny patřily nadále domácím, jejichž účinná defenziva zcela evidentně znervózňovala hostující celek usilující o vyrovnávací branku. Poněkud napjatější situace se neobešla bez několika strkanců.

Nálada se Berounu nezlepšila ani v momentě, kdy puk doklouzal téměř až na hranici brankoviště, kde jej na poslední chvíli polapil domácí gólman.

Medvědí útrapy skončily ve 37. minutě zásluhou Daniela Procházky.

Jak je ale známo, hokej je hra, kde se situace mění každou vteřinou a to se potvrdilo i tentokrát. Ve 38. minutě se herní stav vrátil zpět do původních kolejí střelou kapitána Jana Smoly.

V úvodu poslední třetiny se misky pomyslných vah vyrovnaly a hosté předvedli využitou přesilovku. Touš se ve 43. minutě od gólmana sice odrazil, ne však do bezpečné vzdálenosti. Daniel Procházka využil chvíle, kdy ležící Kohout odkryl brankoviště a opakovaně vystřelil do levého růžku.

Postupem času atmosféra na ledě houstla, ale vedoucí branka stále nepřicházela. Nervózní nálada gradovala šest minut před koncem, kdy se před litoměřickou klecí strhl zmatek, který sudí včas rozehnal.

O tom, kdo začne se samostatným nájezdem, si kapitáni obou týmů hodili mincí. Následně jako jediný proměnil Patrik Čapek.

Ohlasy k utkání

Karel Horešovský (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme měli docela dobré nasazení a dokázali jej postupně zvyšovat. Vyvíjeli jsme tlak do brány, který jsme korunovali vstřelenými góly. Odehráli jsme dobrý zápas.