V letošní sezoně to malí hokejisté od Pracovních záloh nemají s mladými kališníky zrovna lehké. Předchozí střety skončily vždy ve prospěch Litoměřic a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

28. kolo

10:2

4:0, 2:2, 4:0

HC Stadion Litoměřice - PZ Kladno

Branky a nahrávky: 10. Hamr D. (Plos), 19. Vostiňák (Král, Kuchař), 20. Král (Klaus, Kumšta), 20. Hamr D. (Plos, Beran), 21. Beran (Kuchař, Plos), 22. Vostiňák (Hamr A., Maxa), 52. Vostiňák, 53. Hamr A., 56. Beran (Plos, Hamr D.), 60. Plos (Gregor) - 23. Rampas (Schönfeld, Zlatohlavý), 38. Pipek (Pišinger). Vyloučení: 5:1. Diváci: 42.

HC Stadion Litoměřice: Chlouda (Vejvoda) - Kuchař, Hartman, Gregor, Smrž - Beran, Hamr A., Hamr D., Vostiňák, Klaus, Maxa, Plos, Kumšta, Král.

PZ Kladno: Barták (Stržanovský) - Beneš, Hanilec, Spurný, Trkovský, Hermann, Lorenc, Mazur, Novotný, Pišinger, Schönfeld, Pipek, Wojas, Rampas, Zlatohlavý, Jirák, Darsa.

Výhru úvodního buly mělo v kapse Kladno. S prvním zákrokem se ale nemusel potýkat domácí gólman Chlouda, nýbrž malý maskovaný muž z protější branky Stržanovský. Ten měl o zábavu opravdu postaráno, protože u puku byli zejména trpasličí hokejisté z Litoměřic, kteří s chutí testovali jeho reakce. A ty byly dost obezřetné, například Beranovu střelu pohotově zachytil přímo do lapačky.

U litoměřické klece se toho příliš nedělo, ale Chlouda v ní nezůstal úplně zapomenut. Kladenští jej prověřili projektilem, se kterým si bez obtíží poradil. Klukům od Pracovních záloh se to asi úplně nelíbilo a tak do sebe s kališníky párkrát strčili, tresty se ale nerozdávaly.

V 10. minutě do pravého nekrytého růžku kladenské svatyně přilítl touš z hole Davida Hamra.

Stržanovský měl následně zase co dělat, aby Stadion opět neskóroval. Před kladenským gólmanem se nejprve objevil Vostiňák, který dvakrát přestřelil. Následně David Hamr, jehož střela zaduněla o mantinel. Nadějně vypadalo počínání Plose, který si Stržanovského pěkně položil, ale puk ve volném brankovišti nakonec neskončil.

V posledních minutách první třetiny se s kališnickými brankami doslova roztrhl pytel. V 19. minutě se přízemní střelou předvedl Jan Vostiňák. O minutu později skóroval Petr Král a David Hamr. Po prvním dějství tak do kabiny odcházel veseleji domácí tým.

Litoměřická kanonáda pokračovala i v další třetině. Ve 21. minutě zazářil Vít Beran a chvilku nato opět Jan Vostiňák.

Kladno odpovědělo až ve 23. minutě, kdy Chloudův čistý list pošpinil Daniel Rampas.

Domácí se pak o něco zklidnili a tempo hry se vyrovnalo. Kladenští se bránili podstatně efektivněji a mladí kališníci měli problém své pletichy dotáhnout do koncovky.

Ve 30. minutě kladenský zámek obsadil namísto Stržanovského Barták. Litoměřice v následujících minutách opět nepříjemně dorážely, ale další branka připadla Kladnu. Do samostatného úniku se ve 38. minutě dostal Jakub Pipek a proměnit do prázdné brány už mu nečinilo sebemenší potíž.

Litoměřice posléze kladenským naservírovaly další dvě přesilovky, ale z každé vyšly bez škrábnutí.

V 52. minutě svůj hattrick završil Jan Vostiňák. V následující minutě nad ramenem Bartáka prosvištěla střela Adama Hamra. V 56. minutě vyhrál souboj o puk s kladenským obráncem Vít Beran a v samém závěru přišla ještě prudká střela Lukáše Plose.

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): První třetina byla dobrá. Kluci bruslili. Ve druhé třetině z toho trochu vypadli, bylo to tak trochu o ničem. Do třetí třetiny jsme ale, podle mého názoru, nastoupili stejně dobře jako do té první a dalo by se říct, že jsme to rozhodli. Lépe jsme se hýbali, byli jsme aktivnější.