Dne 18. 9. proběhlo přátelské utkání mezi juniorskými týmy. Na Stadion dorazil HC Slovan Ústí nad Labem. Litoměřickým juniorům se tak naskytla příležitost pomstít svoji prohru 4:3, kterou jim Ústí uštědřilo před dvěma týdny na svém domácím stadionu. Odplata se bohužel nekonala a Slovan opět vyhrál, tentokrát s náskokem dvou branek.

přát.

4:6

1:3, 2:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 20. Zajan (Černý), 27. Zedek (Ransdorf, Sýkora), 30. Minka, 48. Zajan (Spišák, Šikner) – 4. Ozom (Vykouk), 8. Pospíšil (Zdvořáček), 13. Amirov (Pantzelt), 26. Koval (Zdvořáček, Pospíšil), 39. Pospíšil (Trončinský), 51. Hucek (Vykouk)

HC Stadion Litoměřice: Března (od 30. Damašek) – Zedek, Novotný, Šikner, Kejmar, Spišák – Ransdorf, Zajan, Sýkora, Vilček, Vyštejn, Černý, Minka

HC Slovan Ústí n.L.: Kosina – Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Michajličenko – Vykouk, Ozom, Janák, Amirov, Pantzelt, Drha, Zdvořáček, Pospíšil, Koval

Úvod hry se pro domácí nevyvíjel příliš dobře. Hosté ihned začali se svojí útočnou strategií. Stadion se do obranného pásma soupeře snažil proniknout marně, protože ústecká obrana měla situaci pod kontrolou. Ve čtvrté minutě se Ozomovi za asistence Vykouka podařilo vstřelit branku. Puk projel přímo pod betony litoměřického gólmana. Hosté tak otevřeli skóre utkání.<úp>

Vzápětí se skvělým zásahem převedl Michajlčenko, jeho střela však byla mířená příliš vysoko nad bránu. O střelbu se pokusili také domácí, ale Kosina byl pohotový a střelu Zajana s přehledem odrazil. Slovan ze své agrese ani trochu neslevuje a v osmé minutě hry si na svůj účet připsal další gól. Ten do brány Litoměřic poslal za pomoci Zdvořáčka Pospíšil. Podařilo se mu využít nepřehledné situace před brankou.

Díky nedovolenému bránění Hucka si Stadion zahrál první přesilovku, ale defenzivní hra Slovanu neposkytuje žádné možnosti. Slovan stále přitvrzuje a ve třinácté minutě si úspěšně vytvořil náskok tří branek. Do útočného pásma se prodral Amirov, který za asistence Pantzelta úspěšně vystřelil proti Březnovi. Hosté tak nad zápasem získali absolutní kontrolu.

Díky tomu přechází od agresivní hry spíš do pasivity. V závěru první třetiny se ale probouzí Stadion. Postupně na bránu hostů střílí Černý, jeho střela šla však mimo bránu. Sýkora se pukem strefil do vnější tyče a ani Šiknerovi se nezadařilo. Na samém konci třetiny se s úspěchem shledává Zajan. Ten s pomocí Černého střílí z kruhu na vhazování.

Vystřelený puk proletěl levým horním rohem brány a zastavil se až v její síti. Litoměřice tak dvacet vteřin před koncem snížili náskok Slovanu o jednu branku.

Krátce po začátku prostřední třetiny se Litoměřice dostaly do další přesilové hry. Na trestné lavici si na dvě minuty odpočinul Trončinský za podražení. Díky přesilovce domácí zdárně pronikli do svého útočného pásma. O střely však byla ze začátku nouze. Kotouč na bránu Slovanu vyhodil až Ransdorf. Kosina jeho pokus ale obratně zmařil.

Ve 26. minutě hosté opět úspěšně zaútočili na domácí a do jejich klece poslali další gól a to prostřednictvím Kovala s pomocí Zdvořáčka a Pospíšila. Koval šikovně využil nepřehledné situace a puk poslal přímo za záda Březny. Tříbrankový náskok je ale vzápětí opět snížen. Ve 27. minutě se to podařilo Zedkovi s asistencí Ransdorfa a Sýkory. Krásnou střelu neměl Kosina nejmenší šanci zachytit. Domácí ale na svých útočných výpadech neslevují. Rozdíl skóre snížený na jednu branku ve 30. minutě zajistil Minka. Bez asistence se mu úspěšně podařilo prostřelit Kosinu.

Ve stejné minutě domácí zároveň vystřídali brankáře. Místo Březny se do brány postavil Damašek. Stadion se v průběhu druhé třetiny usilovně snažil o dorovnání a tak se hosté dostali pod velký nátlak. Obrana na obou stranách ale fungovala efektivně a tak byly jakékoliv šance potlačeny hned v jejich zárodku. Štěstí v počtu přesilových her bylo zřejmě nakloněno domácím. Těm se ve 40. minutě otevírá příležitost třetí přesilovky, když se na trestnou lavici poroučí Procházka za naražení na hrazení. Silnou střelu proti ústecké bráně poslal Zajan. Kosina ji však odrazil vyrážečkou a kotouč skončil v ochranné síti. Ve 40. minutě Slovan vystřelil další gól a v počtu branek ve druhé třetině se tak vyrovnal se Stadionem. To se povedlo Pospíšilovi s asistencí Trončinského. Puk prosvištěl přímo mezi horní tyčí a lapačkou litoměřického gólmana. Domácím po skončení druhé třetiny k dorovnání chybí dvě branky.

V začátku závěrečné třetiny Slovan vystrkoval růžky a hosté se pokoušeli před Damaškem kombinovat, k šanci se ale nedostali. Domácí dál ale dál tlačily na vyrovnání. O svůj druhý gól se pokusil Minka, Kosina však jeho manévr včas prohlédl. Slovan se dostal do čtvrtého oslabení. Tentokrát se na trestnou lavici za podražení odebral Amirov.

Domácí ve snaze o další gól kombinují, ale jejich úsilí překazil Drha, který puk vyvezl ze svého obranného pásma. To ale Stadion nezastavilo a v 50. minutě za asistence Spišáka a Šiknera střílí Zajan. Podařilo se mu nachytat Kosinu ve chvíli nepozornosti, kdy se pohyboval mimo brankoviště a vystřelený kotouč tak nemohlo nic zastavit.

Hosté si přesilovou hru vyzkoušeli až v 51. minutě, kdy došlo k vyloučení Sýkory za nedovolené bránění. Šance využili a ve stejné minutě si na svůj vrub připisují další branku. S pomocí Vykouka se Huckova střela odrazila od výstroje Damaška přímo do klece.

Štěstí se ale k domácím nepostavilo zády a po chvíli se naskytla další početní výhoda. Hucek je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění. Stadion se snažil chopit šance a do útočného pásma se prodral Ransdorf. Trončinský ale kotouč vyhodil a hosté si tak mohli na chvíli odpočinout. Domácí se nevzdávají a opakovaně se pokouší znovu proniknout do útočného pásma, ale neúspěšně. V posledních minutách hry na led pouští šestého hráče, ale situace již zůstává nezměněna.

Jan Fišera - HC Stadion Litoměřice Dnes se nám opravdu nedařilo. Jak v začátku hry, tak také v koncovce. Navíc jsme dostali hned několik laciných branek a to díky individuálním chybám, nebo špatným zásahům brankáře. Nedostatky musíme odstranit a působit na soupeře tak, aby k nim nedocházelo opakovaně. S takovou obranou nemůžeme vstoupit do nové sezony.