První třetina utkání se pro domácí tým proměnila v očistec. Pracovní Zálohy nelenily a hned čtyřikrát vyzrály nad litoměřickými gólmany. Druhá perioda byla o něco klidnější. Stadion se situací nemínil smířit a téměř vyrovnal své síly s hostujícím celkem. Výsledkem byla i jeho první a jediná branka. Poslední dějství pokračovalo podobně, rozdíl však nebyl vyrovnán a tři body zaslouženě připadly Kladnu.

6. kolo

1:5

0:4, 1:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - PZ Kladno

Branky a nahrávky: 25. Domský – 5. Černý (Libecajt), 9. Špaček (Pliml), 10. Macháček (Molčík, Kratochvíl), 13. Lachman (Libecajt, Pliml), 57. Pliml (Molčík). Rozhodčí: Petružálek - Folk, Ptáček. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Března (od 10. Damašek) – Zedek, Novotný, Šikner, Kejmar, Winnerlich – Minka, Zajan, Krátký, Lauko, Ransdorf, Seniov, Vyštejn, Neruda, Domský, Bejček

PZ Kladno: Karlík (Schroder) – Libecajt, Špaček, Procházka, Pliml, Lenárt, Keller, Heindl, Němec, Lachman, Macháček, Bednár, Černý, Molčík, Vostárek, Kratochvíl, Kadlec, Novotný, Drobný

Kladenští neváhali a krátce po začátku první periody vstoupili do utkání velmi dravě. Domácí sice prostřednictvím Krátkého prověřili reakce Karlíka, ten ale nezklamal. Do útoku se následně dostal hostující celek, ale i na opačné straně ledu byl gólman v pohotovosti.

Vzápětí nastalo vzájemné oťukávání, kdy se hra pouze přelévala z jedné strany na druhou. Hned poté pro domácí tým nastala horká chvilka. Jako první Březnu překonal Matěj Černý, který jeho reflexy už vyzkoušel krátce předtím. V páté minutě se mu mezi boční tyčí brány a lapačkou brankáře podařilo najít skulinu, skrz kterou poslal kotouč až do sítě. S asistencí Matěje Libecajta tak svému týmu dopomohli k první brance.

Druhý úspěch Kladna na sebe nenechal dlouho čekat. V deváté minutě od modré s pomocí Františka Plimla šťastně vystřelil i Jakub Špaček. Hosté z nátlaku na bránu domácích neslevili ani v desáté minutě, kdy inkasovali další branku. Mezi kruhy napřáhl Vladimír Macháček za asistence dvojice Martina Molčíka a Jiřího Kratochvíla. Od další minuty se do litoměřické brány postavil namísto Březny Damašek.

Hostující tým s neutuchající chutí po bodech skóroval ještě ve třinácté minutě. Čtvrtý zářez se povedl Richardu Lachmanovi. Ten z pravého kruhu díky Matěji Libecajtovi a Františku Plimlovi kotoučem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Kladno si tak v první třetině mezi malými časovými rozestupy vytvořilo značný náskok a z útočného pásma se stáhlo do obrany, aby si vedení ve hře pohlídalo.

Po uštědřené kanonádě se ale domácí tým nevzdal a do druhého dějství vstoupil mnohem lépe. Damaškovi se již s lépe fungující obranou podařilo všechny střely zlikvidovat. Jiskřičku naděje v podobě gólu do šatny ve 25. minutě vykřesal Marek Domský, který juniorský tým posílil z řad staršího dorostu. Tomu místo jednoho z Kališníků ke kotouči dopomohl kladenský obránce.

Hra se po přehlídce gólových situací podstatně uklidnila. Ke klidu byli možná vyzvání i svěřenci kladenských trenérů, kteří se od útočných formací přesunuli k defenzívě. Strategie domácího týmu se zlepšila a stal se tak pro hosty o něco nebezpečnějším.

Ve třetí třetině se hra téměř vyrovnala. Kladno si ale stále uchovalo lehkou převahu. Proměnit se pokusil Šikner, kotouč však skončil v lapačce Karlíka. Ani Damašek neměl nouzi o akci. Ten připravil o dobrou příležitost Molčíka. Špatně mířená Špačkova střela litoměřickou svatyni nijak neohrozila. Tlak ze strany domácích s ubíhajícím časem intenzivně narůstal. V 57. minutě skóre definitivně upravil František Pliml. Ten s pomocí Martina Molčíka svojí dorážkou vyzrál nad Damaškem. Do konce utkání si Kladno kotouč podrželo a zmařilo tak veškeré šance Stadionu snížení rozdílu.