V úvodu nové sezony jsou litoměřičtí junioři prozatím úspěšnější během domácích zápasů. Po prohře s pražskou Kobrou si spravili chuť na Klatovech, s jejichž porážkou si vydobyli další tři body do tabulky.

5. kolo

5:4

1:0, 2:1, 2:3

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 13. Krátký, 29. Chlum, 31. Kejmar (Sýkora), 44. Vyštejn (Černý, Sýkora), 45. Zajan (Chlum) – 25. Kosnar M., 46. Michel, 49. Michel (Pech, Nejdl), 54. Nejdl (Kosnar V.). Vyloučení: 2:3 + Damašek (LTM) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Damašek (Března) – Zedek, Novotný, Šikner, Kejmar, Melichar, Winnerlich, Spišák – Ransdorf, Zajan, Sýkora, Vyštejn, Seniov, Krátký, Černý, Chlum

HC Klatovy: Lavička – Nejdl, Šímůnek, Šmíd, Michel, Martykán – Hřebík, Kosnar M., Kosnar V., Pech, Nekola, Reiniger, Jakubec, Hajšman, Kučera

V průběhu úvodní třetiny se šance sice objevovaly a to jak na straně hostí, tak i na domácí půdě, ale o branky byla velká nouze. Ani jednomu z týmů se z počátku nedařilo si puk udržet až do koncovky. Jako první kolem klece domácích kroužil Michel, který vyčkával na vhodnou příležitost. Jeho střela nakonec litoměřickou svatyni nijak neohrozila. Proti domácí bráně vyrazil i Reiniger, ale i po jeho pokusu si Damašek udržel čisté konto.

Jeho kolega z protější klece na tom byl už o poznání hůř. Vyprovokovat se jej pokusil nejprve Zajan. Proti jeho střele však Lavička nemusel nijak zasahovat, jelikož šla mimo bránu. Nebezpečí přišlo až ve 12. minutě z hole Tomáše Krátkého, který klatovského gólmana překvapil rychlou akcí z mezikruží.

Dvě minuty před koncem dějství si domácí ještě vybojovali přesilovou hru, ve které se objevila dobrá šance pro Šiknera. Díky defenzivnímu zásahu hostí však střela jejich klec neohrozila.

Na začátku druhé periody měl přesilovou hru k dispozici i klatovský tým a úspěšně se mu podařilo potrestat vyloučení Šimůnka. Ve 25. minutě kotouč do brány dorazil Martin Kosnar a zajistil tak pro svůj mančaft vyrovnané skóre.

Po neúspěšných střelách Sýkory a Melichara se strhla lavina litoměřických gólů. Ve 29. minutě se prosadil Filip Chlum a poslal tak svůj tým do vedení. Dvě minuty na to za pomoci Sýkory navýšil rozdíl Miroslav Kejmar. Vystřelený kotouč Lavička nestačil pokrýt.

Do zakončení se z bezprostřední blízkosti dostal opět Sýkora. Proti gólu byl ovšem Lavička pozorný. Domácí tým vytvářel podstatně větší nátlak až do chvíle, kdy hostujícímu celku umožnil zahrát si v početní výhodě. Dvě trestné minuty pro Krátkého přinesly napínavou situaci před klecí domácích. Do dobré příležitosti se na modré propracoval Šimůnek. Díky zásahu Damaška došlo k odkrytí brány, ale nedostatku si všimli jako první domácí a kotouč byl okamžitě vystřelen ven.

Téměř v začátku závěrečného dějství se opět roztrhl pytel s litoměřickými góly. Ve 44. minutě se blýsknul trojlístek Vyštejn-Černý-Sýkora. Vzápětí ve 45. minutě proměnila i dvojice Chlum a Pavel Zajan. Ve 46. minutě se vstříc litoměřickému brankáři rozjel opět Filip Michel, jehož šanci nijak nezkomplikovala obrana domácích. S jeho bekhendem si Damašek sám neporadil.

Ve třetí třetině hosté navýšili obrátky a domácí tým pokořili ještě dvakrát. Filip Michel zůstal v dobrém rozpoložení a puk pod víko zavěsil ještě ve 49. minutě s pomocí Pecha a Nejdla. Václav Nejdl s Kosnarem zazářili v 54. minutě. Závěr hry přinesl ještě několik atraktivních okamžiků, ale ty na stavu skóre již nic nezměnily.

Jan Fišera, trenér HC Stadion Litoměřice: Byl to pro nás typický výkon. Vždy při větším vedení ztrácíme koncentraci a děláme z toho zbytečné drama. Celé je to o zodpovědnosti hráčů, kterou si nechtějí uvědomovat a nechtějí ji dodržovat.