Stadion vstoupil do utkání s Rytíři výborně a po první třetině držel dvoubrankový náskok zásluhou Kally a Volka. Po přestávce domácí snížili, ale dvoubrankové vedení vrátil Kališníkům Jarůšek. To však bylo ze strany hostů vše a Rytíři poté předvedli skvělý obrat a nakonec dokázali poprvé porazit Litoměřice 4:3.

46. kolo

4:3

0:2, 3:1, 1:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Dragoun (Zeman, Horna), 29. Rudovský (Dragoun), 33. Hořava (TS), 54. Tenkrát (Hořava, Pitule) – 1. Kalla (Bílek), 2. Volek (Z. Doležal), 27. Jarůšek (Kolář). Rozhodčí: Grech – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc Špelda(LTM) 10min OT. Využití: 1:0. Diváci: 1962. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Rytíři Kladno: Lukáš – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Tenkrát, Stach, Kindl – Redlich, Bahenský, Strnad.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek – T. Doležal, Kalla, Bílek – Ondráček, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Volek, Jarůšek – Zdeněk, Racek.

Čtvrté vzájemné střetnutí s kladenskými Rytíři začali Kališníci bravurně a svého soupeře zaskočili hned v prvním útoku zápasu. Spolupráce bývalých kladenských hráčů Vítězslava Bílka a Jaroslava Kally opět vyšla na jedničku a Stadion šel do vedení. Bílek našel mezi kruhy volného Jaroslava Kallu, který střelou o tyč otevřel skóre zápasu. Než se stihli Rytíři oklepat z rychlé inkasované branky, tak brankář Lukáš lovil puk podruhé ze své brány. Dominik Volek předvedl své rychlé nohy, prolétl kladenskou obranou a střelou na přední tyč poslal Kališníky do dvoubrankového vedení. Litoměřický útočník poté mohl přidat druhou branku a dokonce ve vlastním oslabení, kdy zachytil vyhozený kotouč a sám ujížděl na Lukáše, který však tentokrát pozorný a pohlídal si zakončení mezi betony.

Po první přestávce Rytíři ubránili oslabení a poté se jim podařilo snížit na 1:2. Nahození Zemana od modré čáry tečoval před Králem nekrytý Michal Dragouna hostující brankář na změnu letu puku neměl nárok zareagovat. Radost Rytířům nevydržela dlouhou. Pouhé půlminuty stačilo Stadionu na to, aby si získal zpět dvoubrankové vedení. Richard Jarůšek vystřelil přes obránce a kotouč Lukášovi propadl přes lapačku do branky. Rytíři se však nevzdali a před domácím publikem stále bojovali. Snaha se jim vyplatila a v 29. minutě Jan Rudovský snížil na 2:3. Vyrovnání zařídil v polovině zápasu nejlepší kladenský střelec Miloslav Hořava, který se trefil mezi Královy betony z trestného střílení.

Vyrovnání domácí tým nakoplo a třetí třetina jíž patřila pouze Rytířům. Rudovského nejprve zneškodnil skvělým zákrokem na brankové čáře Král a poté pomohla Kališníkům tyčka, kterou trefil Hořava. Rozhodující branku zápasu padla v 54. minutě z přesilové hry Kladna. Hořava nahrál na vrchol kruhu Petru Tenkrátovi a zkušený kladenský hráč svojí dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Stadion v závěru odvolal Krále z brány a byl velmi blízko vyrovnání, Kalla však kotouč do branky nedostal. Rytíři tak ubránili jednogólové vedení a připsali si proti Litoměřicím svojí první výhru v sezóně.