Zápasy s Havířovem nepatří v této sezóně k žádným přestřelkám a jinak tomu nebylo ani ve třetím vzájemném duelu mezi oběma celky. První branka padla až v polovině zápasu, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Jaroslav Kalla po přihrávce Vítězslava Bílka. Domácí poté dlouho ostřelovali litoměřickou branku, ale Krále překonat nedokázali. V závěru zápasu přidal druhý gól Vítězslav Bílek a Litoměřice si odvezly tři body za výhru 2:0.

38. kolo

0:2

0:0, 0:1, 0:1

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 34. Kalla (Bílek V.), 60. Bílek V. (Rys, Kalla). Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití V oslabení: 0:1. Diváci: 2504. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 0:2.

AZ Heimstaden Havířov: Hamerlík – Horák, Foltýn, Lenďák, Bezuška, Graca, Ostrčil, Bahounek, Repe – Jiránek, Loskot, Fořt – Sztefek "C", Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna "A" – Matějek, Tomi

HC Stadion Litoměřice: Král – Bílek D., Šulc "A", Plášil, Míka "A", Kolář, Špelda, Mikliš – Rys, Kalla, Bílek V. – Ondráček, Švagrovský, Novák "C" – Chlapík, Černoch, Volek – Schwamberger, Doležal

Dnešní utkání se do tempa dostávalo pomalu, AZetu nepomohla k šancím ani přesilovka, kterou hrál přesně ve 3. minutě. První velké šance měli domácí útočníci Klimša a Pechanec na konci 6. minuty, ale Tomáš Král v brance Litoměřic vytasil dva skvělé zákroky a branka z toho nebyla.

O dvě minuty později přišla velká šance na druhé straně, ale Rys trefil jen bránícího útočníka. V 10. minutě ujížděl na Hamerlíka hostující Volek, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil. V poslední pětiminutovce první části už jsme viděli pouze šance Havířova – Sztefkův pokus skončil na Králově betonu, Jiránek při přesilovce promáchnul a domácí trestuhodně zahodili minutu a devatenáct vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, ve které byl navíc vyloučen Loskot. Při hře 4 na 4 měl po Jiránkově přihrávce obrovskou šanci Fořt, ale Král jeho ránu lapil do lapačky. Po dvaceti minutách tedy platil stav 0:0.

Hned na začátku druhé třetiny přišla obrovská šance domácího Sztefka, který pálil z mezikruží a jen těsně minul horní růžek branky Litoměřic. Pak byla k vidění hlavně precizní defenzíva Kališníků, kteří domácí nepouštěli do šancí, sami si však také žádnou příležitost ke skórování nepřipravili.

Až ve 31. minutě si svou šikovností vytvořil šanci domácí Horák, který obešel dva protihráče a jen milimetry mu scházely ke vstřelení branky. To se podařilo až Litoměřicím o tři minuty později, když po Bílkově přihrávce překonal Hamerlíka střelou pod víko Jaroslav Kalla. Havířov byl i po inkasované brance aktivnější, Repeho bomba od modré necelé tři minuty před koncem druhé části Krále překvapila, ale pomohla mu tyč jeho branky. Po dvou třetinách vedly Litoměřice 0:1.

Do třetí části hosté vstoupili s odhodláním udržet jednobrankové vedení a zaměřili se na poctivou hru dozadu. Havířovští hokejisté tak měli těžkou roli při svých útočných pokusech, protože naráželi na připravenou pětici Litoměřic. Přesto si několik gólovek vytvořit dokázali. Na začátku 46. minuty hledal spoluhráče před brankou Loskot, ale Fořt poskakující puk netrefil.

V 51. minutě měli hosté štěstí, když se všechny střelecké pokusy Jiránka a Loskota odrážely od bránících hráčů. V závěru utkání už se hosté téměř vůbec nepouštěli do útoku, pouze chytře vyhazovali puky a domácí hráči měli problém dostat se před Krále. Ke hře AZetu bez brankáře už nedošlo, protože necelou minutu před koncem překonal Hamerlíka z blízka Vítězslav Bílek.

Litoměřice nakonec v Havířově vybojovaly tři body, Havířov poprvé v této sezóně nedokázal na vlastním kluzišti vstřelit ani jednu branku.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dneska jsme odehráli opravdu špatné utkání. Nedokázali jsme se vůbec prosadit přes obranný systém hostů. Nevycházela nám kombinace, přihrávky, přesilovky ani osobní souboje. Prostě nic. Myslím, že tomu chyběla i větší bojovnost. Na druhou stranu soupeř sice neměl nějak moc šancí, ale jeho zkušení hráči dvě využili a tak bere vítězství.

Daniel Tvrzník (Stadion Litoměřice): Je to pro nás velice cenné premiérové vítězství v Havířově. Podle předchozích výsledků se dalo čekat, že ani dnes nepadne moc branek. Základem byla výborná obrana a zejména skvěle ubráněné přesilovky včetně jedné 5 na 3. Sami jsme moc střel neměli, ale na vítězství to nakonec stačilo. Myslím si, že jsme o vítězství usilovali o trochu víc než domácí.