Litoměřice potřetí zdolaly Středočechy i ve třetím zápase a vrátily se na čtvrtou příčku právě před Rytíře. Skóre otevřel kapitán družstva Novák, ale po přestávce vyrovnal Švaňhal. Poté přišla chvíle Kališníků, kteří dvěma góly ke konci druhé třetiny odskočili domácímu týmu. Rudovský po přestávce sice snížil, ale poslední slovo měly opět Litoměřice, čtvrtý zásah hostů přidal Chlapík.

33. kolo

2:4

0:1, 1:2, 1:1

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 32. Švaňhal (Redlich, Kolářík), 45. Rudovský (Dragoun) – 11. Novák (Švagrovský, Doležal), 37. Šulc (Bílek, Novák), 38. Švagrovský (Doležal), 60. Chlapík (Švagrovský). Rozhodčí: Horinek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 1739. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Rytíři Kladno: Lukáš – Jaroměřský, Kaberle, Lukáč, Růžička, Kolářík, Kužel – Horna, Stach, Tenkrát – Bahenský, Dragoun, Hořava – Rudovský, Pitule, Eberle – Strnad, Švaňhal, Redlich.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš, Málek – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Doležal – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Ondráček, Schwamberger.

Litoměřice vstoupily do utkání aktivně a brzo získaly suverenitu na ledové ploše. K první velké šanci se dostal Kalla ve čtvrté minutě, ale jeho střelecky pokus minul kladenskou branku. První velký zákrok předvedl Lukáš až proti Procházkovi, který po přihrávce od Volka se ocitl před domácím brankářem, udělal mu kličku, ale zasunout kotouč do odkryté branku se mu jíž nepodařilo. Brankář Rytířů se na poslední chvíli dostal na své místo a holí vypíchl kotouč litoměřickému hráči.

V polovině první třetiny se Stadion dostal do vedení, i když branka to byla celkem šťastná. Kapitán Kališníků Martin Novák vyslal lehkou střelu na Lukáše, kterému kotouč propadl do branky přes jeho lapačku. Kladno před první přestávkou ještě vstřelilo branku, bylo to však už po siréně a rozhodčí vyrovnávací gól domácím neuznali.

Úvodem druhé dvacetiminutovky hrálo Kladno v oslabení, když se náhle dostala domácí dvojice Redlich se Strnadem do přečíslení. Druhý jmenovaný zakončil bekhendovým blafákem, ale na Krále si nepřišel a litoměřický brankář nadále držel čisté konto. To mu vydrželo přesně do poloviny zápasu. Poté přišlo vyrovnání domácího týmu. Kolářík nahodil od modré a před Králem vznikl pořádný zmatek. Ondřej Švaňhal se jako první zorientoval a poslal kotouč za záda litoměřického brankáře.

Ke konci druhého dějství si domácí tým vybral slabší chvilku a Litoměřice to dokázaly s přehledem potrestat a dostat se do nadějného vedení. Nejprvé Růžička za brankou fauloval Kallu a v ponechané výhodě se Stadion prosadil podruhé v zápase. Nejproduktivnější obránce Kališníků JakubŠulc vystřelil od modré a Lukáš si na kotouč stačil jen sáhnout. O minutu později už Stadion vedl o dvě branky. Kužel měl puk na hokejce, jenže nevyhodil a to byla pro Kladno pohroma. Tomáš Doležal poslal puk k tyči na Davida Švagrovského, který jemnou tečí usměrnil puk za bezmocného Lukáše.

Pokud chtěli Rytíři získat v zápase nějaké body, museli v poslední třetině pořádně zabrat. V cestě jim však stal výborně chytající Král. Na litoměřickém brankáři ztroskotal úvodem třetí třetiny i nejlepší kladenský střelec Hořava, jeho pokus skončil v rukavici Krále. Snížit se Kladnu přece jen povedlo. Dragoun zpoza brány hledal novou posilu Rytířů Zdeňka Bahenského, nicméně puk propadl až k Janu Rudovskému, který počkal na pohyb brankáře a střelou mezi betony rozvlnil síť litoměřické branky.

Definitivní konec kladenskému snažení mohl dát Špelda, při jeho úniku na Lukáše byl litoměřický obránce faulován a sudí nařídil trestné střílení. Zadák Stadionu zvolil zakončení mezi nohy Lukáše, mezeru mezi svými betony si však domácí brankář pohlídal a naděje Rytířů na vyrovnání stále žila. Kladno ke konci utkání zkusilo i hru v šesti. Rytíři však nedokázali udržet pásmo a poslední gólový zásah večera si připsal Adam Chlapík, který trefil odkrytou klec. Litoměřice tak i potřetí v sezóně obrali favorita o body a vrátily se zpátky na čtvrtou příčku.