Litoměřice nezačaly zápas vůbec dobře a první třetinu prohrály 0:3 po brankách Moskala, Rimmela a Veleckého. Ve druhé dvacetiminutovce ale Stadion zabral a dokázal snížit na rozdíl jedné branky. To bylo však od Kališníků v zápase vše a třetí třetina opět patřila domácím, kteří přidali další dvě branky a nakonec vyhráli 5:2.

32. kolo

5:2

3:0, 0:2, 2:0

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Moskal (Sedlák, R. Haas), 11. Rimmel (Žálčík, Vachutka), 19. Velecký (Holík, Vrdlovec), 52. Žálčík (Starý, Vachutka), 59. Bail - 31. Z. Doležal (Černoch, Procházka), 37. Procházka (Špelda). Rozhodčí: Šutara - Lukš, Novák. Vyloučení: 8:8, navíc T. Doležal (LTM) 10 minut nesp. chování. Využití: 2:1. Diváci: 949. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2. Polách a syn hráč utkání: Tomáš Prokop - Zdeněk Doležal

Draci PARS Šumperk: Koutský - Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – M. Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, R. Haas – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík

HC Stadion Litoměřice: Král (21. Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, D. Bílek, Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, V. Bílek – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Černoch, Z. Doležal, Procházka – Ondráček, Schwamberger

Už bylo potřeba, aby draci zamávali na rozloučenou černé sérii porážek. Pět záporných výsledků hodlala družina Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha utnout na domácím kluzišti, když vyzvala nelehkého soka. Pod vrcholky Jeseníků zavítal Stadion Litoměřice, klub z první pětice mančaftů prvoligové tabulky.

Severočeši přijeli do Šumperka posíleni předchozím vítězstvím proti Havlíčkovu Brodu 4:1, přesto ale neholdovali dobrému začátku utkání na severomoravském poli. Draci se dlouhé dny trápili s přesilovými hrami a doufali, že také aspekt početních převah začne v zápase se Stadionem znovu fungovat. Dlouho modrožlutí fanoušci čekat nemuseli, na světelné tabuli probíhala teprve šestá minuta, když Patrik MOSKAL poprvé rozradostnil slušně zaplněný svatostánek domácích – 1:0.

Na zužitkovanou přesilovku stačil Salith bleskově navázat dalším gólovým ovocem. Přesně o pět minutek později zvyšoval na 2:0 nově příchozí Mikuláš RIMMEL, jenž dorazil puk do sítě Tomáše Krále. Třetinu zakončil třetí šumperskou brankou Michal VELECKÝ a Šumperk byl po zahajovací periodě veselejším mančaftem.

Hráči s kalichem ve znaku dobře věděli, že musejí začít dotahovat inkasované manko, jinak by mohlo být ještě hůře. Litoměřice vystřídaly gólmany a vsadily na sílu Petra Přikryla. Ten se odvděčil a celou prostřední část hry nedovolil proniknout jedinému puku ze šumperských hokejek. Naopak, hosté sice čekali na úvodní zásah až do poloviny základní hrací doby, poté ale udeřil v přesilovce Zdeněk DOLEŽAL a vrátil týmu modrobílých naděje na body – 3:1. Dramatický závět mače ke všemu zařídil Martin PROCHÁZKA, který dokázal skórovat ještě ve druhém dějství a šumperské vedení bylo rázem nejtěsnější – 3:2.

Domácí museli vzdorovat ve třetí třetině, po vyloučení obránce Tomáš Sedláka, dalšímu z oslabení. Ale tentokráte si Litoměřičtí vylámali zuby na vlastní neproduktivitě a výborně chytajícím Vladislavu Koutském. Zřejmě rozhodujícím faktorem lze označit začátek 52. minuty a střelu dračího odchovance Lukáš ŽÁLČÍKA, ta zaplachtila za Petra Přikryla a domácí parta vedla zpátky o dva góly. Úplný klid na hokejky Salithu přivanula trefa do odkryté klece Marka BAILA. Pro šumperského obránce se jednalo o vůbec první branku v mužské kategorii. Draci zastavili řádku proher a porazili silné Litoměřice konečných 5:2.