Tři zápasy a pouze jeden bod. Taková je bilance litoměřických hokejistů s Horáckou Slavii v této sezóně. V dnešním zápase se do vedení dostali domácí velmi rychlé už ve třetí minutě zápas když Pekr proměnil trestné střílení. Litoměřice dokázaly srovnat zásluhou Chlapíka, ale to bylo od nich v utkání vše a další góly přidala jen Třebíč. Z Vysočiny Stadion odjel bez bodů a s prohrou 1:3.

30. kolo

3:1

1:1, 1:0, 1:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 3. Pekr (TS), 31. Králík (Raška, Šaur), 53. Čech (Křivohlávek, Paták) – 11. Chlapík (Šulc, Krstev). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1170. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Holec, Čuřík – Jaroš, Raška, Králík – Čech, Křivohlávek, Paták.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Šulc, D. Bílek, Hrbas, Plášil, Míka, Kolář – Procházka, Kalla, V. Bílek – Chlapík, Volek, Dvořáček – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Černoch, Schwamberger.

Stejně jako v minulých domácích zápasech, které Horácká Slavia prohrála, i tentokrát začala velice aktivně, a tak se hrálo převážně před Králem. Z tlaku domácí Třebíče byl ve 3. minutě únik Matěje Pekra, který by už zasunul kotouč do prázdné, ale byl faulován brankářem a hlavní nařídil trestné střílení. To už Pekra nic nezastavilo a střela mezi betony otevřela skóre zápasu.

V 6. minutě už to mohlo být o dvě branky, když Čuřík vyslal svoji přihrávkou do samostatného úniku Holce, ten ale ve stoprocentní šanci neuspěl.

Když hlavní sudí v 11. minutě odpustil Litoměřicím hned několik zákroků na hraně, podařilo se jim vstřelit branku. Martina Faltera prostřelil Adam Chlapík. Horáci mohli opravdu bleskově odpovědět, ale Pekr napálil z pravého křídla snad břevno hostující branky.

Po nevyužitých šancích jakoby na Třebíčské padla znovu deka, a to se projevilo na hře domácích, kdy se začaly kupit nepřesnosti v podobě přihrávek a také přesilových her.

V prostřední části měli možná více ze hry hosté, zejména když ve 25. minutě Kalla trefil tyč! Třebíč působila nervózně, mátožně, no rozhodně to nebylo ono, ale i přes to se Třebíč znovu ujala vedení. Snad první kloudné založení útoku s následnou střelou na bránu. Raška projel za modrou a přenechal kotouč pro Lukáše Králíka, a ten prostřelil gólmana ránou nad ledem, která mířila nad pravý beton. Na třebíčské střídačce vypukla viditelná radost.

Do závěrečné třetiny vstoupily Bílé hvězdy aktivně, podobně tak jako do té první. A znovu měl velikou šanci Pekr, který si našel přihrávku od Erata a znovu stál tváří v tvář brankáři Královi, ovšem druhou branku nepřidal.

I když poslední třetina patřila domácím i hosté z Litoměřic dokázali nebezpečně zahrozit. Ve 45. minutě minul tyčku Falterovy brány o milimetry Bílek.

Když se neujaly ani dvě obrovské šance Holce a Pekra z poloviny poslední dvacetiminutovky, schylovalo se ještě k pořádnému dramatu.

Drama ale nechtěla připustit dobře hrající 4. lajna domácích, která dokázala skórovat, a to i navzdory dvěma faulům. V 53. minutě byl faulován Čech, po jehož akci se do zakončení dostal Paták, ovšem i on byl nevybíravě sražen na brankáře, mezitím se kotouč dostal k Martinu Čechovi, který kotouč do brány přece jen dostal.

Hosté to v závěru zkoušeli ještě v šesti a při přesilové hře. Horácká Slavia své vedení již u hájila a konečně přetrhla sérii porážek. Tři body tedy zůstaly v Třebíči, ač se tedy hokejové krásy dnes na zimní stadion příliš nedostavilo.

Jiří Doležal- HC Stadion Litoměřice Rád se podívám na video, při situaci, kdy bylo nařízeno trestné střílení, to byla podle mě hra v šesti. Pak jsme srovnali, jak výsledek, tak hru. Ve druhé části jsme tam měli dvě tyče, to kdybychom dali, tak jsme mohli domácím odskočit. Pak jsme udělali hrubou chybu a dostali jsme na 2:1. Ve třetí třetině už to z naší strany bylo takové bez důrazu. Domácí si to pohlídali a pak po naší další chybě dali třetí branku a už si to pohlídali až do konce, takže gratulace domácím.

Jiří Mička- Horácká Slavia Třebíč Shrnu to jednoduše. Chtěli jsme bojovat o body, to se nám podařilo a přerušili jsme sérii pěti proher. Doufám, že nám výhra pomůže a odrazíme se k dalším bodům. Myslím si, že situace, po kterém bylo trestné střílení, byla v pořádku. Ve středu nás čeká derby, my tam půjdeme bojovat, dřít a makat. Nic jiného nám teď nezbývá. Uvidíme, jak to bude s Romanem Eratem, který nám dnes nedohrál.