Ani tentokrát si Rytíři z Kladna nedokázali odvézt body z litoměřické Kalich Areny. Stadion dokázal svému soupeři nadělit opět šest branek a celkem pět jich padlo z přesilových her. O vítězi zápasu rozhodla až třetí třetina, kterou Kališníci vyhráli 3:0. O dvě branky Litoměřic se postarál Jakub Šulc.

20. kolo

6:3

2:2, 1:1, 3:0

HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 11. Procházka (Novák, Švagrovský), 17. Kalla (Rys, Šulc), 31. Šulc (Kalla, Rys), 43. Šulc(Ondráček, V.Bílek), 51. Bílek (Kalla, Rys), 53. Doležal (Šulc, Vítězslav) – 14. Eberle (Růžička, Melka), 20. Pitule (Dragoun), 28. Stach (Tenkrát, Kolářík). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 4:10, navíc Růžička(KLA) OT + OK, Látal 10min + TH. Využití: 5:1. Diváci: 1720. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Procházka – Doležal, Antončík, Ondráček – Schwamberger, Brandejský.

Rytíři Kladno: Chábera – Růžička, Chalupa, Kolařík, Kužel, Látal, Gutwald – Hořava, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Strach, Melka – Redlich, Pitule, Eberle – Havlíček, Lukáč, Strnad.

Litoměřice začaly utkání aktivně a první litoměřický útok ohrozil Cháberu už po třiceti sekundách. Kalla přiťukl kotouč Vítězslavu Bílkovi, který výbornou kličkou přehrál obranu Kladna, ale selhal v zakončení. Rytíři zahrozili v první velké šanci až po pěti minutách hry, kdy Melka přes obránce našel Tenkráta, který ale nevyzrál na brankáře Přikryla. Prvním střelcem zápasu se stál Martin Procházka, který po přihrávce zpoza branky od Nováka dokázal najít mezeru mezi Cháberovými betony.

Vedení Stadionu trvalo pouhé tři minuty. Kladno ve 14. minutě dokázalo využít svojí první přesilovou hru v zápase. Růžičkovu střelu od modré dokázal tělem tečovat před Přikrylem dobře postavený Jan Eberle. Vedení domácímu týmu poté vrátil bývalý kladenský hráč Jaroslav Kalla. Šulcovu střelu z vrcholu kruhů Chábera nedokázal udržet a první, kdo se dostal k puku byl nejproduktivnější litoměřický hráč, jenž bez větších problémů doklepl kotouč za brankovou čáru.

O tom, že se má hrát do posledních vteřin předvedli Rytíři domácím ke konci první třetiny. Dragoun svojí přihrávkou překvapil všechny protihráče, když před bránou našel úplně volného Tomáše Pituleho, který s klidem zametl kotouč do prázdné branky pouhých deset sekund před první přestávkou.

Poprvé do vedení šli Rytíři ve 28. minutě, kdy Tenkrát upláchl podél pravého mantinelu, z brankové čáry přihrál na vrchol levého kruhu, kde byl připravený David Stach a střelou do protipohybu nedal Přikrylovi šanci. Jednogólové vedení však Kladnu nevydrželo příliš dlouho. Dvě vyloučení najednou dostala hosty do problémů a Stadion dokázal dvojnásobnou početní výhodu zužitkovat ve vyrovnávací trefu. Kalla žabkou přes hokejku poslal kotouč mezi kruhy, kam si sjel Jakub Šulc a dělovkou rozvlnil síť za Cháberou.

V poslední třetině se zápas definitivně zlomil ve prospěch domácího celku zásluhou špatné disciplíny Kladna. Do vedení poslal Stadion svým druhým zásahem v utkání Jakub Šulc, který na vrcholu kruhů dostal k odraženému kotouči a střelou zápěstím vymetl horní pravý růžek kladenské branky. Vyrovnání měl na hokejce Látal, ale jeho střela orazítkovala pouze pravou tyčku Přikrylovy brány.

Ve 49. minutě se Rytíři dostali opět do dvojnásobného oslabení a to rozhodlo o celém zápase. První útočné komando Litoměřic rozebralo bránící trojici na šroubky. Ve finální fázi přihrál Kalla skrz brankoviště na osamoceného Vítězslava Bílka, který pohodlně zasunul touš do odkryté klece. Látal svůj tým poté poslal nesmyslně do tří, když nešetrně srazil Procházku a Litoměřice navýšily své vedení jíž o tři branky. Zdeněk Doležal z vrcholu kruhů vymetl pavučinu v levém rohu Cháberovy brány. Kladno si tak z Litoměřic stejně jako před měsícem odvezlo šest branek.

Jiří Doležal - HC Stadion Litoměřice

Dnes výborný hokej. Mě mrzí jen druhá obdržená branka, kterou jsme dostali pár vteřin před koncem první třetiny. Tam jsme špatně vystřídali, když došlo ke špatné komunikaci mezi střídačkou a hráči na ledě. Mohli jsme jít do druhé třeiny s jednobrankovým náskokem. Hráče jsme upozorňovali, že zápas rozhodnou přesilovky a také se tak stalo. Hráčům děkuji za výsledek, a za to , jak zápas zvládli. Bohužel, hráči Kladna to naopak neunesli. Pro nás a pro fanoušky je krásný, když porazíme celek, který má extraligové ambice. Nám dnes vyšly opravdu přesilovky. Tak, jak nám to nevycházelo dříve, tak teď to klape a já to musím zaklepat, aby to tak pokračovalo i nadále.

Jiří Kopecký - Rytíři Kladno

Dvě třetiny jsme odehráli slušné utkání. Ve třetí třetině jsme totálně selhali. I morálně. Byla ostuda, co jsme předvedli. Třetí třetinu jsme skoro celou odehráli v oslabení, a to rozhodlo. Pro mě je to nepochopitelná věc, ale s tímto se už potýkáme delší dobu. Hráči jsou popudliví, nervózní. Nevydržíme udržet taktiku celých šedesát minut a pak to takto vypadá. Kritikou míním hráče, vůbec ne rozhodčí, i když o některých faulech by se dalo polemizovat. První dvě třetiny se hrál pohledný hokej z obou stran. Poslední třetina byla naše ostuda.