12. kolo

5:6

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 17. Jindřích (Šimanovský, Kácha), 38. Fojt (Kment, Piewak), 44. Musil (Jindřich, Strnad), 55. Vondráček (Piewak, Trončinský), 59. Strnad (Jindřich, Kment) – 12. Brandejský (Vilček), 18. Ransdorf (Zajan, Neruda), 24. Brandejský (Zajan), 41. Zajan, 46. Ransdorf (Neruda), rozh. náj. Šindelář. Rozhodčí: Wagner - Ptáček, Ševic. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Slovan Ústí n.L.: Kácha – Šimanovský, Trončinský, Straka, Procházka J. – Fojt, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Jindřich, Piewak, Vykouk, Vondráček

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Kolíček, Winnerlich, Chmel, Málek, Šindelář, Krýsl, Brandejský, Krejča, Kauschitz, Vilček, Zajan, Randsorf, Neruda, Popek, Matějek

Úvod zápasu přinesl celkem vyrovnaný hokej. Oba týmy si připravovaly šance, ale gólmani chytali dobře. V polovině první třetiny hráli hosté přesilovou hru pět na tři. Početní výhodu o dva hráče nevyužili, klasickou už ano. Vilček adresoval přihrávku Jiřímu Brandejskému, který se trefil přesně do odkrytého místa. Po vstřelené brance byl Stadion aktivnější, domácí se museli dlouho bránit. Brankář Kácha rozehrál na Šimanovského, který do brejku poslal Jana Jindřicha. Ústecký hráč si počkal na první pohyb maskovaného muže a poslal kotouč mimo jeho dosah. Vedení si vzali hosté rychle na svou stranu. Kotouč putoval po ose Neruda – Zajan až k zakončujícímu Lukáši Ransdorfovi, jehož střela skončila za Káchou. Po první třetině platilo skóre 1:2.

Vstup do druhé třetiny měli lepší domácí. Žlutomodří se tlačili do šancí, naráželi na dobře chytajícího Michajlova v brance Stadionu. Lvíčata své šance nevyužila, a tak se radoval soupeř. Zajan poslal kotouč přesně na hůl Jiřího Brandejského, na kterého čekala snadná úloha. Slovan se nevzdal a bojoval dál. Střela Jindřicha jen o kousek minula branku. V čase 37:17 vystřelil od modré čáry Kment a letící kotouč parádně tečoval Radek Fojt. Po dvou třetinách platil stav 2:3.

Pavel Zajan v přesilové hře dorazil vlastní střelu a poslal hosty do vedení o dvě branky. Stačilo mu k tomu dvacet pět sekund ze třetí periody. Další střelu Brandejského výborně chytil brankář Kácha. I Slovan využil přesilovou hru. Ve 44. minutě se prosadil střelou nad lapačku Jan Musil. Rozdíl ve skóre byl znovu jen o gól. O dvě minuty později se rychlou a přesnou střelou prezentoval Lukáš Ransdorf. Litoměřice vedly a dvě branky. Slovan se dostal do tlaku, který zužitkoval Jan Vondráček, jehož střela mířila přesně do horního růžku branky. Ústí si zvalo oddechový čas. Petr Strnad vykouzlil střelu, která doletěla až do branky. Za stavu 5:5 se jely nájezdy. V těch rozhodl o výhře Litoměřic Petr Šindelář. Stadion vyhrál 6:5 po nájezdech.

Lukáš Zahradník (HC Slovan Ústí): Prohrávali jsme o dva góly, jsem rád, že jsme vyrovnali. V nájezdech byli lepší hosté.

Jan Fišera (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že jsme mohli a měli získat tři body. Nakonec máme dva, za které jsme taky rádi.