V dalším utkání nadstavby přivítali junioři Litoměřic na svém ledě tradičního soupeře z Kladna. Do vedení domácí dostal Kauschitz, který se trefil přesně pod lapačku brankáře Černého. Do konce první třetiny navýšil vedení Zajan, přesnou střelou do levého rohu kladenské branky. V polovině utkání Stadion proměnil zásluhou Brandejského početní výhodu a zdálo se, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Hosté se však nevzdali a ke konci druhé třetiny dokázali během 35 vteřin snížit na 3:2. Vyrovnat se Kladnu podařilo ke konci utkání a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich uspěli domácí hokejisté a připsali si tak další vítězství.

4. kolo

4:3sn

2:0, 1:2, 0:1 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - PZ Kladno

Branky a nahrávky: 5. Kauschitz (Vilček), 10. Zajan (Popek), 29. Brandejský (Málek), rozh. náj. Málek – 39. Šroubek (Seidl), 39. Kadlec (Janeček, Pípal), 57. Raclavský (Pípal, Kadlec). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Šikner, Kolíček, Chmel, Krýsl, Málek, Neumann, Winnerlich – Vilček, Šindelář, Brandejský – Neruda, Popek, Zajan – Ransdorf, Kauschitz, Krejča – Shchyhelski, Topol, Matějek.

PZ Kladno: Černý – Kehar, Hulcr, Dolgoš, Raclavský, Kuhn, Krpezán – Pípal, Kadlec, Janeček, Seidl, Král, Šroubek, Jirák, Bednár, Srpek.

Do utkání obě mužstva vstoupila opatrně a první velkou šanci si připsal Kauschitz. Jeho pokus však skončil v náručí brankáře Černého. V páté minutě již však litoměřický útočník uspěl a svůj střelecky pokus proměnil ve vedoucí branku domácích. Dělovka z mezikruží prosvištěla Černému pod lapačkou. Hostující brankář měl i nadále plné ruce práce. Neruda ani Šikner však nedokázali na kladenského gólmana vyzrát.

Do dvoubrankového vedení se Litoměřice dostaly v desáté minutě. Pavel Zajan z vrcholu kruhů trefil přesně do levého horního růžku. Černý se po jeho střele pouze ohlédl. Snížit mohl Pípel, ale z mezikruží jen těsně minul levou tyč domácí klece. Na betonu domácího brankáře poté ztroskotal i Janeček. O největší šanci Kladna se postaral Král, který se dostal k dorážce u levé tyče, měl před sebou prázdnou branku, ale Michajlov dokázal zasáhnout betonem a zlikvidovat velkou šanci hostů.

V polovině utkání Litoměřice dokázaly využit přesilovou hru a dostaly se do tříbrankového vedení. Málek napřáhl od modré čáry a jeho střelu před brankou tečoval Jiří Brandejský mimo dosah brankáře Černého. Závěrem druhé třetiny se Kladno dostalo konečně do hry. Hosté dokázali využít přesilovou hru po faulu Krejči. Z hranice brankoviště se prosadil Josef Šroubek, který protlačil kotouč do litoměřické branky. Za 35 vteřin se Kladno prosadilo znovu. Kapitán Filip Kadlec důrazně zavěsil z předbrankového prostoru pod horní tyč a snížil již na rozdíl jediné trefy.

Kladno ke konci třetí třetiny hrálo přesilovou hru a domácí obrana se značně zapotila. V největší šanci Hulcr dostal kotouč na pravý kruh a ihned vypálil. Michajlov se nestačil přesunout, ale naštěstí pro domácí trefil hostující obránce jen boční síť. Oslabení Litoměřice ubránily, ale následně inkasovaly. Středočeši si vytvořili tlak před domácím brankovištěm a ze třetí dorážky přehodil brankáře Michajlova Kryštof Raclavský. V základní hrací době tak utkání skončilo remízou 3:3 a na řadu přišly samostatné nájezdy. Oba litoměřičtí střelci Málek a Zajan své pokusy úspěšně proměnili a brankář Michajlov nedovolil hostům skórovat. Stadion si tak připsal vítězství 4:3.