Základní část ligy juniorů zahájila svou druhou polovinu. V jejím druhém kole hostily Litoměřice Karlovy Vary “B”. Na ledě Kalich Areny byl vidět svižný hokej od úvodních minut. Brankáři na obou stranách se měli co ohánět, domácí Michajlov měl také kus štěstí. Litoměřičtí byli v celém duelu produktivnější a díky trefám Brandejského, Šindeláře, Kolíčka a Zajana přehráli Západočechy v poměru 4:2.

11. kolo

4:2

1:0, 2:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary "B"

Branky a nahrávky: 8. Brandejský (Šindelář), 23. Šindelář (Brandejský), 39. Kolíček, 44. Zajan – 22. Sus (Klíma, Pfister), 52. Beránek (Opatrný, Petrov). Vyloučení: 5:2. Bez využití . V oslabení: 1:0. Střely na branku: .

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) – Šikner, Kolíček, Zedek, Neumann, Kupčík, Krýsl, Vacek – Šindelář, Krejča, Brandejský – Ransdorf, Zajan, Vilček – Kauschitz, Neruda, Popek – Matějek.

HC Energie Karlovy Vary "B": Fečo (Grančarov) – Sturma, Novák, Gombár, Pastier – Prachař, Krejza, Petrov, Beránek, Pfister, Sus, Klíma, Opatrný.

Do útkání proti Karlovým Varům “B” vlétli litoměřičtí junioři velmi aktivně. Brankář Fečo v karlovarském brankovišti měl od začátku podstatně více práce. Svižný nástup se domácím vyplatil. V osmé minutě otevřel skóre Jiří Brandejský, když z bezprostřední blízkosti dorazil Šindelářovu střelu. Tato dvojice hrozila obraně Západočechů i nadále. Druhý jmenovaný tečoval ve 13. minutě střílenou nahrávku svého spoluhráče, ale hostující gólman stačil zasáhnout vyrážečkou. Karlovarští junioři si větší šanci vytvořili až krátce před první pauzou, kdy však ani po několika pokusech z hranice brankoviště nedokázali protlačit puk do sítě.

Minutu a půl po návratu z kabin už ale lovil puk z branky také domácí gólman Michajlov. Hostující útočník Michal Sus našel mezeru u levé tyče a vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, ačkoliv hráli Západočeši krátce poté přesilovou hru po faulu Kupčíka. V litoměřickém oslabení se totiž k puku dostal Brandejský, jenž zamířil spolu s Petrem Šindelářem do přečíslení dvou proti jedinému obránci a druhý jmenovaný jej zakončil přesnou střelou z voleje. Domácí měli v prostřední dvacetiminutovce řadu příležitostí k navýšení skóre, ale zužitkovali až tu poslední před druhou sirénou. Obránce Tomáš Kolíček si vyrazil na odvážný útočný výlet, z pravé strany bekhendem vystřelil a od brusle karlovarského zadáka se puk odrazil mimo dosah branáře Feča.

Na tento šťastný gól do šatny navázal tři a půl minuty po začátku závěrečného dějství Pavel Zajan. Nutno dodat, že mu ke gólu stejně jako Kolíčkovi pomohl obránce soupeře. Ten při rozehrávce zamířil před vlastní branku, kde jej právě Zajan obral o kotouč a z bezprostřední blízkosti překonal překvapeného gólmana. Hosté však nesložili zbraně. V 52. minutě snížil bekhendovou střelou z prostoru mezi kruhy Ondřej Beránek na rozdíl dvou gólů. Ten se mohl proměnit na pouhý jednobrankový náskok pro domácí. Na Západočechy zívala po závaru před Michajlovem téměř prázdná branka, ale hostující útočník trefil pouze na ledě ležícího gólmana Litoměřic. Stadion už výsledek 4:2 do závěrečné sirény ubránil a po bojovném výkonu tak slavil zisk dalších tří bodů.

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Tři body jsou pro nás důležité. Proti tomu, co jsme předváděli, jsou to zláté body. Karlovy Vary “B” hráli loni stejně jako tentokrát, kdy přijeli ve dvanácti lidech. My jsme se zbytečně přizpůsobovali jejich hře. Pro lidi to asi nebyl moc hezký hokej. Ubojovali jsme to a kluky jsme pochválili za to, že se od první třetiny zlepšovali a šli si za vítězstvím. Tři body z domácího ledu jsou pro nás důležité, navíc jsme udrželi domácí neporazitelnost.