Do letošního play-out vstoupili Litoměřičtí na domácím ledě soubojem s Mostem. Na gól si museli diváci v Kalich Areně počkat až do poloviny zápasu. Trefili se však hosté zásluhou Jurčíka. Spolu s druhou sirénou navýšil mostecké vedení bývalý litoměřický útočník Jan Kloz šikovnou tečí a hosté vedli o dvě branky. V závěrečném dějství se ještě trefili Jaroslav Hašek s Tomášem Rohanem, to však hosty o vítězství v konečném poměru 1:3 nepřipravilo a Mostečtí tak získali první cenné body k cestě za záchranou.

O Baráž

1:3

0:0, 0:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 54. Hašek (Šinágl, Evan) - 27. Jurčík, 40. Kloz (Pavlů), 55. T. (Smolka). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 8:5, navíc Kolář (LTM) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 425.

HC Stadion Litoměřice: Melicherčík (Hruška) - Kolář, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Sobotka - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Slížek, Tvrzník - Antončík, Rubeš, Žálčík - Náprstek, Hlusička, Racek.

HC Most: Volke (Melichar) - Rohan M., Charousek, Hora, Pavlů, Tomeček, Havelka, Čechura, Fedorov - Rohan T., Smolka, Heřman - Kuběna, Gengel, Skvortsov - Nevyhoštěný, Kloz, Nedrda - Jurčík, Sukharev, Vaněk.

Domácí se dostali do šance hned deset sekund po úvodním vhazování. Jaroslav Hašek byl ve slibné střelecké pozici mezi kruhy, ale Volke v mostecké kleci jeho střelu zlikvidoval. Haškova šance byla také jediným vážnějším nebezpečím pro hostujícího brankáře v první dvacetiminutovce. Podstatně více práce v ní měl Marcel Melicherčík, který ale s jistotou sbíral všechny mostecké střely do své náruče. Jeden zákrok pro domácí fanoušky pak předvedl těsně před přestávkou. Střelu Tomáše Rohana zastavil svou mrštnou lapačkou.

Skóre se poprvé v utkání měnilo ve 27. minutě. Otevřel jej mladý mostecký útočník Ondřej Jurčík, který se z předbrankového prostoru trefil pod horní tyč litoměřické branky. Hru poté v polovině utkání brzdila častá vyloučení na obou stranách. V nabídnutých přesilovkách se ale nic nebezpečného před oběma brankami nestalo. Další šance přišla až v šestatřicáté minutě před Volkeho svatyní. Jakub Hlusička se natlačil před hostujícího brankáře a zkusil zasunout puk do sítě. Volke jej však vyrazil před sebe. K dorážce se ještě dostal Racek, ale ztroskotal na levém betonu mosteckého gólmana. Zároveň s druhou sirénou pak přišel druhý gólový zásah Mosteckých. Pavlů pálil od modré čáry a před brankou tečoval puk mimo dosah Melicherčíka Jan Kloz.

Třetí třetina nabídla řadu střel na obou stranách. Šlo však spíše o pokusy ze střední a delší vzdálenosti, se kterými si brankáři dokázali poradit. Probíhala 54. minuta a v doznívající přesilovce Litoměřic se poprvé měnilo skóre také na jejich straně. Jaroslav Hašek trefil u levé tyče mezeru mezi Volkeho betony a snížil na rozdíl jediného gólu. O chvíli později však putoval na trestnou lavici za hákování a poté rovnou do šaten po desetiminutovém osobním trestu domácí obránce Kolář. Mostečtí nabídnutou přesilovku dokonale využili. Do otevřené obrany Litoměřic vlétl Tomáš Rohan, kterého dlouhým pasem na útočnou modrou našel Smolka a hostující útočník se trefit tváří v tvář Melicherčíkovi přesně k pravé tyči. Rozhodl tak o konečné dělbě bodů i výsledku 1:3.

Josef Řeháček: HC Stadion Litoměřice

Můžu říct, že poprvé, co jsem tady, jsem nespokojený s přístupem všech hráčů. Jediný, který hrál dobře, byl náš gólman, který se snažil odchytat co mohl. Od začátku bylo vidět, že to nasazení, co jsme tady předváděli tu nebylo a vyvedu z toho důsledky. Takhle prostě hrát nebudou. Nesmí si to dovolit nikdo. Pro mě je to velké zklamání. Tímto způsobem se nehraje a ani se nevyhrává. Když se nebojuje, tak nemůžeme vyhrát.