Litoměřičtí starší dorostenci nastoupili ke svému čtvrtému zápasu sezóny. Na ledě Kalich Areny hostili soupeře z Mostu. Góly začaly padat až ve druhém dějství, kdy se oběma celkům podařilo využít přesilové hry. Stav byl ale po druhé přestávce stále vyrovnaný. Ve třetí třetině však rozhodl svým hattrickem Popek a vystřílel tak pro svůj tým výhru 6:4.

4.

6:4

0:0, 3:3, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky Litoměřic: 34:27 Popek (Krýsl), 35:02 Vilček (Ransdorf), 39:39 Krýsl (Zajan), 41:19 Popek, 46:55 Popek, 58:59 Popek (Vilček). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Března - Staněk, Krýsl, Fichner, Kučera, Slaboch, Winnerlich, Brandejský, Willert, Kazda, Hanzlíček, Smejkal, Vilček, Zajan, Vinter, Matějek, Kuchař

První třetina příliš velkých gólových příležitostí nepřinesla. Obě mužstva se dostávala pouze k pokusům z uctivé vzdálenosti. Za domácí se dostali do šance v 17. minutě, kdy si nikým nehlídán sjel před mosteckou branku Smejkal, ovšem nezachytil přihrávku od zadního mantinelu a z celé akce tak nebylo nic.

Oproti prvnímu dějství se ve druhé dvacetiminutovce střelci obou mužstev osmělili, napomohly jim k tomu také časté přesilovky. Právě v nich padla polovina ze šesti branek druhé části. Střelecký účet zápasu otevřeli Mostečtí a bylo to právě v přesilovce, kdy kotouč trefil přesně pravý horní růžek. Hosté navýšili svůj náskok ve 35. minutě, ve které trefili z mezikruží prostor mezi betony domácího brankáře.

Za necelou minutu ale dokázali Litoměřičtí odpovědět hned dvěma přesnými zásahy a skóre bylo znovu vyrovnané. Nejprve se prosadil Popek a po něm z předbrankového prostoru Vilček. Ve 38. minutě však kotouč skončil znovu pod horní tyčí domácí branky. Do kabin se přesto odcházelo za vyrovnaného stavu. Krýslova střela od modré propadla za záda mosteckého brankáře a stav po dvou třetinách byl tedy 3:3.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla další čtyři přesné zásahy. Tři z nich si však připsal domácí Popek a to utkání rozhodlo. Mostečtí se trefili pouze jednou. Ani závěrečný risk při hře bez brankáře hostům nepomohl a litoměřický starší dorost si tak upevnil první příčku v ligové tabulce.