Starší dorostenci dokázali bodovat i ve svém druhém letošním vystoupení. V domácím duelu s Třemošnou však měli šanci na víc, než na konečný zisk jednoho bodu. Oba týmy se během utkání několikrát vystřídaly ve vedení. Stadionu nepomohly ani tři využité přesilovky, po nichž dokázali Západočeši vždy bleskově odpovědět. Nakonec tak celý souboj skončil výsledkem 4:5 po samostatných nájezdech.

2.

4:5sn

2:2, 1:1, 1:1 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Meteor Třemošná

Branky a nahrávky: 16. Popek (Smejkal, Kučera), 20. Zajan (Vilček, Kuchař), 28. Slaboch (Smejkal), 52. Winnerlich. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Horák (Lukeš) - Staněk, Krýsl, FIchner, Kazda, Slaboch, Winnerlich, Šikner, Brandejský - Willert, Hanzlíček, Popek, Smejkal, Vilček, Zajan, Matějek, Čichovský, Kuchař, Kučera.

HC Meteor Třemošná: Sedlák (Šimůnková) - Dedič, Havlík, Frühauf, Spišák, Sklenička, Pech, Šimůnek, Hrbek, Motl, Hopčák, Čabelka, Jabůrek, Valeček, Opava, Kastner, Michel.

Úvod zápasu vyšel lépe pro hostující tým. Hráč číslo 11 Hrbek se ve druhé minutě propracoval přes litoměřické obránce až před bránu. Brankář Horák ještě první střelu vyrazil, ale následnou dorážku umístil hostující útočník přesně k levé tyči a poprvé rozvlnil domácí síť. Při přesilovce v 16 minutě měli domácí největší šanci první třetiny. Kotouč se po střele z pravého kruhu kutálel po brankovišti před odkrytou brankou. Njeblíže k němu měl domácí Kuchař, ale nedokázal jej zasáhnout a umístit do sítě. Litoměřičtí ale přesto dokázali přesilovku využít. Smejkal nahrál z levého kruhu na pravý Popkovi, který z první trefil vyrovnávací branku. Gólman hostí se na jeho střelu nestihl přesunout. Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho. Dvě minuty před první přestávkou strhl svým druhým gólem v utkání vedení zpět na stranu Třemošné Hrbek. Patnáct sekund před odchodem do kabin se skóre měnilo počtvrté a znovu šlo o přesilovkovou trefu pro Litoměřice. Vilček měl blíže k volnému puku, za kterým vyjel z branky i hostující brankář. Domácí útočník posunul puk na Zajana a ten tak pohodlně zasunul puk do prázdné klece.

Ve druhé třetině střídala jedna útočná akce druhou, gólmani obou mužstev však drželi vyrovnaný stav. Ve 28. minutě se však ujala střela Slabocha. Domácí obránce napřáhl na modré čáře a trefil se tvrdou ranou přesně k levé tyči hostující branky. V polovině utkání hosté znovu odpověděli vyrovnávací brankou. Horák neudržel střelu Jabůrka a Motl dorazil puk za brankovou čáru. Ve 34. minutě mohl jít Stadion znovu do vedení, ale Matějek trefil z mezikruží pouze pravou tyč.

V první velké šanci poslední dvacetiminutovky se objevil domácí útočník Lukáš Čichovský. Z hranice brankoviště se však bekhendovou střelou neprosadil. V 52. minutě mohl jít Stadion znovu do vedení. Smejkal ale trefil z mezikruží břevno. Hosté byli následně vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě a Litoměřičtí se po delší odmlce opět chopili vedení. Winnerlichova tečovaná střela od modré zapadla k pravé tyči mimo dosah hostujícího brankáře. V celém zápase tradiční blesková odpověď hostů z Třemošné na sebe ale nenechala dlouho čekat. Valeček dorazil ze vzduchu do sítě střelu Jabůrka. V 59. minutě se vydal na útočný výlet obránce Slaboch. Projel hostující obranou, řítil se sám na brankáře a zkusil trefit mezeru mezi jeho betony, hostující gólman si však prostor mezi svými chrániči pokryl. Do konce utkání se už neprosadil nikdo z domácích ani hostujících střelců a na řadu přišly samostatné nájezdy. Rozhodnutí padlo až v sedmé sérii a postarali se o něj hosté. Litoměřičtí si tak z utkání odnesli jeden bod.