Junioři nedokázali navázat na předchozí povedený domácí duel s Letci z Letňan. Tentokrát se v Kalich Areně střetli s Kláštercem. Promarněné šance a individuální chyby v obraně tentokrát znamenaly prohru 3:4.

5.

3:4

1:0, 2:3, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří

Branky a nahrávky: 8. Pavlata (Šindelář, Cerman), 31. Brandejský (Opava), 35. Náprstek - 29. Huňady (Zicho), 33. Hána, 38. Hána (Zelenka), 48. Svoboda.. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Kácha) - Opava, Vacek, Kolíček, Chmel, Šindelář - Brandejský, Náprstek, Pavlata, Cerman, Nenadál, Krejča, Kauschitz, Topol, Shchyhelski.

Krátce po úvodním buly se mohli Klášterečtí dostat do první šance. Kolíček chyboval při rozehrávce, ale hosté toho nedokázali využít. Od té doby převzali domácí otěže zápasu a začali tlačit na svého soupeře. Hostující brankář Dvořák však jejich pokusům dokázal odolávat, ačkoliv si Litoměřičtí vytvořili slušné gólové šance.

Cerman a po něm Brandejský se dostali k dorážkám z bezprostřední blízkosti, ale oba ztroskotali na betonech kláštereckého gólmana. Ani Votrubec se neprosadil po šikovné otočce mezi kruhy. V 7. minutě už se ale mohli Litoměřičtí poprvé radovat. Radek Pavlata se dostal po Šindelářově střele k další dorážce a tu uklidil pohotově k pravé tyči. Domácí se tak dostali k vytouženému vedení, které mohli ještě do přestávky navýšit, ale nakonec se šlo poprvé do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé části měli opět více šanci Litoměřičtí, ale gólu se jako první dočkali hosté z Klášterce. Postaral se o něj Patrik Huňady a zařídil vyrovnání na 1:1. Stadion odpověděl krátce po polovině utkání. Opava našel chytrou přihrávkou od modré u pravé tyče volného Brandejského, který pohodlně zasunul puk do hostující branky. Do druhé přestávky se ale skóre ještě třikrát měnilo. Nejprve se trefil Hána a po něm vrátil domácí do vedení Náprstek střelou pod horní tyč. Na 3:3 ale vyrovnal ve 38. minutě znovu Hána a vše tak bylo před závěrečnou dvacetiminutovkou stále otevřené.

V ní byl ještě před první gólovou šancí k vidění povedený bodyček, při kterém přelétl přes záda hostujícího hráče domácí Marek Cerman. Následně si své střelecké pokusy připsali Kolíček s Pavlatou, ale ani jeden z nich nedokázal překonat brankáře Dvořáka. Trest pro domácí přišel ve 48. minutě v podobě bleskově využité klášterecké přesilovky. Svoboda vyhrál vhazování po pravici domácího brankáře a střelou v pádu poslal puk mezi Michajlovovy betony. Domácí se tlačili alespoň za vyrovnáním, ale nikdo z Litoměřických nenašel recept na překonání hostujícího gólmana. Stadion tak přenechal všechny tři body hostům z Klášterce a připsal si již třetí prohru v letošním ročníku juniorské ligy.

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Nám se to dneska nehodnotí dobře. Čekali jsme, že vyhrajeme, ale nevyhráli jsme. Začátek jsme měli dobrý. Vedli jsme 1:0, měli jsme další šance, které jsme ale neproměnili. Ve druhé třetině se soupeř zvedl, začal bruslit. I tak si ale myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem, ne-li o trochu lepší. Po individuálních chybách jsme ale dostali góly, soupeř se do toho dostal a šli jsme do kabin po dvou třetinách za stavu 3:3. Nastoupili jsme do třetí třetiny a dostali jsme gól po chybě, o které se neustále bavíme, kreslíme si tu situaci. Ve zbytku třetiny jsme tlačili, ale byli jsme bezzubí v koncovce.