33. kolo

2:2

0:1, 1:0, 1:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 23. Trončinský (Strnad), 57. Vondráček (Vrba) - 3. Kauschitz (Popek), 58. Piewak (Zajan, Chmel). Rozhodčí: Knapík - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

HC Slovan Ústí n.L.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Numann, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Janák, Strnad, Chovanec - Bačák, Jindřich, Řídel - Hajn, Vrba, Vondráčekm - Musil

HC Stadion Litoměřice: Horák - Šindelář, Iveruda, Vacek, Chmel, Kolíček, Stahlevich, Šikner, Krůsl, Kauschitz, Ransdorf, Vilček, Smejkal, Popek, Prewak, Zajan, Hladík, Hovorka

Hosté přijeli do Ústí k derby s bilancí 0 bodů ve všech vzájemných letošních zápasech. Poslední zápas však byl o něčem jiném. Hned úvod vyšel hostům náramně. Ve 3. minutě napřáhl za modrou Kauschitz a překvapil tvrdou ranou Burkovce. Hosté byli tímto úspěchem povzbuzeni. Srovnat skóre mohl hned ve 4. minutě Janák, který se ocitl sám před brankářem ale nedal. Následovala série několika vyloučení na obou stranách.

Do druhé třetiny domácí trenér provedl drobné změny. Ve 23. minutě našel Strnad od mantinelu mezi kruhy obránce Trončinského a ten střelou pod lapačku nedal Horákovi šanci - 1:1. Hráči Slovanu zlepšili pohyb, vytvářeli si mnoho šancí ale další gól vstřelit nedokázali.

Třetí třetina byla o tom kdo vstřelí první gól. Obě mužstva vyslala mnoho střel na soupeřova brankáře. V 57. minutě se do přečíslení dostala dvojice Vrba - Vondráček a druhý jmenovaný dokázal prostřelit Horáka - 2:1. Už to vypadalo, že ani tentokrát si hosté neodvezou žádný bod. Přišel však zbytečný útočný faul domácích a hosté poskytnutou výhodu dokázali využít gólem Piewaka. Zbytek utkání se již dohrával ve značné vzdálenosti od obou branek, a tak si nakonec hosté za svoji bojovnost odvezli remízu.