Litoměřičtí dorostenci dokázali proti soupeři z Klatov ukořistit na domácím ledě plný počet bodů. Utkání sice nezačalo pro Litoměřice nejlépe, když nabídly Západočechům snadné vedení, od druhého dějství však střílelo góly pouze domácí mužstvo. Do klatovské branky se litoměřičtí střelci trefili celkem pětkrát a zaslouženě triumfovali po výsledku 5:1.

18. kolo

5:1

0:1, 3:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 23. Popek (Vilček), 36. Popek (Smejkal, Vilček), 40. Stankevich (Vacek), 49. Kauschitz (Zajan, Piewak), 58. Piewak (Šindelář) - 4. Bouček (Musílek). Vyloučení: 2:3, navíc Musílek (KLT) OT nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Března (Horák) - Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Stankevich - Šindelář, Vilček, Smejkal - Popek, Piewak, Zajan - Hladík, Vacek, Hovorka - Matějek, Kauschitz.

HC Klatovy: Hořký (Kuneš) - Rajal, Nejdl, Šlehofer, Mach - Kutil, Šmíd, Bouček - Pericat, Reiniger, Bauer - Klika, Musílek.

Zápas nezačal právě podle představ domácích. Horko bylo v úvodu zejména kolem litoměřické branky, ovšem nikoliv zásluhou těžkých střel či nebezpečných dorážek. Po necelých dvou minutách hry byla domácí klec poprvé v ohrožení. Hosté nahodili kotouč po levém mantinelu do útočného pásma, ten se však odrazil od plexiskla a mířil k brance. Března ale ještě stihl puk zastavit.

O minutu později se však další nahozený kotouč proměnil v úvodní gól zápasu. Března zastavil kotouč za svou brankou, ale zaváhal při rozehrávce a odzbrojil jej Musílek. Následně přihrál před brankoviště na Václava Boučka, pro kterého už nebyl žádný problém otevřít skóre.

Litoměřičtí mohli ještě před první přestávkou vyrovnat. V první šanci se objevil Šikner, který ale před prázdnou brankou po přihrávce Popka netrefil puk. Ve druhé polovině prvního dějství pak po levém křídle projel do útočného pásma Zajan, ale ačkoliv jeho pokus z kruhu pro vhazování měl potřebnou razanci, mířil jen doprostřed branky, kde stál připravený brankář hostí.

Stadion nastoupil do prostředního dějství s velkým elánem. Jako první se na brankáře Hořkého rozjel Vilček. Bekhendový pokus z levé strany však skončil na betonu hostujícího gólmana. Ve 23. minutě se domácí přeci jen dočkali vytouženého vyrovnání. Pomohla jim k tomu i nabídnutá přesilovka. Tu využil již po půl minutě Lukáš Popek, jehož nahození z levé strany propadlo mezi betonem brankáře hostí a tyčí až do sítě.

Hosté se ale mohli o několik okamžiků později dostat znovu do vedení. Jeden ze Západočechů vystihl přihrávku, kterou na své spoluhráče adresoval Vilček a uháněl na Březnu. Naštěstí pro Stadion jej však tísnil jeden z domácích obránců a Března si s lehkým pokusem poradil. V polovině hrací doby dvakrát zazvonila branková konstrukce za Hořkým. Piewak orazítkoval břevno a Neruda nastřelil levou tyč. Domácím se podařilo dostat ve druhé třetině poprvé do vedení. Ve 35. minutě přihrál Smejkal před branku na Lukáše Popka, který zavěsil do horního růžku. Pouhé čtyři sekundy před druhou sirénou pak dostal svůj tým do dvoubrankového náskoku Maksim Stankevich.

V závěrečné dvacetiminutovce již hráli domácí to, co chtěli a šli si za vítězstvím. To se jim podařilo pojistit ještě dalšími dvěma zásahy. Čtvrtý gól svého týmu přidal Radek Kauschitz přesnou střelou z mezikruží. Sedm minut před koncem zazvonila tyč také v domácí brance. Svou střelu opřel o břevno Musílek. Gólový účet však završili Litoměřičtí. Po nájezdu Šindeláře uklidil puk z dorážky do sítě Erich Piewak. Brankář Března, který se po několika duelech vrátil do litoměřické branky předvedl mimo úvodní zaváhání přesvědčivý výkon, který jen korunoval v poslední minutě. Nájezd Rajala zlikvidoval v rozkleku betonem, poté ještě v sedě zastavil následnou dorážku a další pokus už skončil na levé tyči. Domácí tak inkasovali pouze jednou, sami se trefili hned pětkrát a po výsledku 5:1 tak vybojovali na domácím ledě plný počet důležitých bodů.