Litoměřičtí starší dorostenci se proti Karlovým Varům "B" nedokázali ani jednou střelecky prosadit. Jejich soupeř naproti tomu skóroval hned čtyřikrát z téměř každé gólové příležitosti. Tři body tak po jasném výsledku 0:4 putují na konto Západočechů.

14. kolo

0:4

0:2, 0:2, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary "B"

Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Ziegler, Krejsa), 17. Klíma (Cápek, Petrov), 24. Ziegler (Zikmund), 27. Zikmund (Truhlák). Vyloučení: 7:7, navíc Shchyhelski (LTM) 5 minut + TH za úder hlavou, Petrov (KVA) OT nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Března (27.Lukeš) - Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Winerlich, Ransdorf, Šindelář, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Zajan, Shchyhelski, Hovorka, Kauschitz, Hladík.

HC Energie Karlovy Vary "B": Francisko (Nguyen) - Vilhelm, Veverka, Kodl, Petroš, Balogh, Šus, Krejsa, Klíma, Cápek, Zikmund, Petrov, Ziegler, Dimitrov, Binias, Truhlák, Červenka.

Utkání začalo ve vysokém tempu, osobními souboji se nešetřilo a v první minutě z toho ihned vyústilo vyloučení hostů. Paradoxně právě Západočeši mohli při vlastním oslabení skórovat. Domácí obránci chybovali ve středním pásmu a na Březnu se řítil Petroš. Domácí brankář ale osvědčil svou mrštnou lapačku a první vážnou šanci zlikvidoval. Na úvodní gól nemuseli diváci čekat příliš dlouho. Na sklonku 4. minuty, krátce po návratu domácího Winerlicha se mezi kruhy dostal Ziegler. Jeho střela byla pro domácí sražena tak nešťastně, že se dostala před prázdnou branku přímo před Zikmunda, který už snadno dorazil puk za brankovou čáru.

V 7. minutě mohli hosté skórovat podruhé. Znovu bylo před Březnou rušno zásluhou karlovarské formace, která se zasloužila o první branku. Ani dvě jedovaté střely z předbrankového prostoru, ani následné dorážky ale do sítě neprošly. Ze strany Litoměřic přibývaly šance před hostující brankou taktéž zásluhou pouze jedné formace. Kauschitzova formace několikrát ostřelovala branku Západočechů, ale na brankáře Franciska nevyzrála. Právě Radek Kauschitz si připsal největší šanci domácích v první třetině v její 14. minutě. Projel po levém křídle do útočného pásma, obkroužil celou třetinu a od modré poslal puk do skrumáže před brankou. Kotouč byl tečovaný některým z hráčů stojících před brankovištěm a jen těsně neskončil za brankovou čarou.

Síť se v domácí brance nakonec přeci jen do první přestávky ještě jednou rozvlnila. Přesilovou hru využil Klíma, když prostřelil domácího brankáře z levého kruhu. Probíhala poslední minuta prvního dějství a domácí měli na holi kontaktní gól. Po přihrávce Popka najel před brankáře Smejkal a zkusil bekhendovou kličku. Gólman hostí mu ale ve skórování zabránil, když se dokázal natáhnout lapačkou do odkryté branky a zachytit puk do rukavice.

O tom, že se hrálo s velkým nasazením a hráči si navzájem nic nedarovali, podal důkaz na začátku druhé části Popek. Po dvou jeho akcích a následných pokusech o dorážku si měl pokaždé co vyřídit s obránci hostí.

Karlovarští i nadále prokazovali, že střelecká muška byla mnohem lépe seřízena na jejich hokejkách. Ve 24. minutě se díky spolupráci Zieglera se Zikmundem prosadil první jmenovaný po rychlém průniku domácí obranou a zvýšil již na 3:0. Ve 27. minutě už to bylo na brankáře Březnu příliš a přepustil své místo Lukešovi. Z branky jej vyhnal svým druhým gólem v zápase Zikmund, který po přihrávce Truhláka projel útočným pásmem, mezi kruhy oklamal svého obránce a následně z levého kruhu švihem zavěsil.

O chvíli později měli po delší době šanci také domácí. Kauschitz se dostal mezi kruhy k puku a zkusil vystřelit z otočky. Jeho pokus byl ještě před brankou tečovaný a padal za záda brankáře, Západočeši si ale mohli oddechnout, protože nakonec skončil těsně vedle levé tyče. Stejný hráč měl další příležitost ve 31. minutě, ale jeho rána z levého kruhu prolétla těsně vedle branky.

Ve 44. minutě to nebyl vůbec pěkný pohled na Cápka, který zůstal ležet v nehokejové pozici ve středním pásmu. Po tvrdém střetu s Šindelářem u mantinelu, ještě zkusil sám dojet na střídačku, ale předchozí osobní souboj odneslo jeho pravé koleno a z ledu mu museli pomoci jeho spoluhráči. O tři minuty později mohl svůj důraz proměnit v gól právě domácí kapitán Šindelář, který si udělal prostor před brankovištěm a počkal si na přihrávku zpoza branky. Jeho následná střela ale skončila jen na betonech hostujícího brankáře.

Žádný gól už ani do jedné branky nepadl ani přes šance na obou stranách. Hosté tak po výsledku 0:4 brali všechny body. Domácí doplatili na nemohoucnost v zakončení a bez vstřeleného gólu odešli z ledu se skloněnou hlavou.

Jiří Ransdorf: HC Stadion Litoměřice

Musím zmínit nezodpovědnost mnoha našich hráčů, raději nebudu jmenovat. Z naší strany bylo dobrých až zhruba posledních deset minut. Soupeř vytěžil z minima maximum a my jsme z vyložených šancí nedali vůbec nic.