Své zatím nejpovedenější představení předvedli starší dorostenci proti svým vrstevníkům z Hvězdy Praha. Po rozpačitém úvodu se dokázali střelecky prosadit vždy těsně před koncem každé třetiny a tím celý zápas rozhodnout. Soustředěný výkon jim po výsledku 3:0 přinesl zasloužené body.

12. kolo

3:0

1:0, 1:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 19. Zajan (Shchyhelski), 38. Piewak (Janda), 60. Popek (Šikner). Vyloučení: 3:5, navíc Vacek (LTM) OT nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Března (Horák) – Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Stankevich, Ransdorf, Šindelář, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Zajan, Shchyhelski, Vacek, Hovorka, Matějek, Janda, Kauschitz, Hladík

HC Hvězda Praha: Skuhrovec (Škeřík) – Vladyka, Mach, Ondruš, Sýkora, Pečenka, Zasidkovych, Vlohota, Klíma, Hyršl, Novák, Doležal, Bureš, Černý, Barkot, Erbrt, Strmiska, Šrůtek

Domácí tahali v první třetině poněkud za kratší provaz. Krátce po začátku navíc mohli inkasovat. Ve 2. minutě se k dorážce dostal Černý ale brankář Stadionu Března natáhl do prázdné brány svou hůl a kotouč zachytil.

Domácí brankář sice zažíval celou první část pernější chvíle ve svém brankovišti než jeho pražský protivník, nakonec však mohl být on spolu s jeho spoluhráči po dvaceti minutách šťastnější. Litoměřicím se totiž podařilo vstřelit gól do šatny v polovině 19. minuty. Střelu Shchyhelského gólman hostí ještě vyrazil, ale pouze před Zajana, který u pravé tyče bezpečně uklidil puk do sítě.

Druhé dějství přineslo šance na obou stranách. Gólmani se dlouho vyznamenávali, střelci naopak trápili. Toto trápení přerušili až Litoměřičtí a znovu tomu tak bylo v závěru hracího období. Zmatek před brankou Hvězdy využil Piewak a přinesl domácím již dvoubrankový náskok. Ten mohl zvýšit, dokonce ve vlastním oslabení, jen několik vteřin před druhou přestávkou Smejkal. Po úniku 2 na 1 a přihrávce Ransdorfa však při forhendové kličce ztroskotal na pravém betonu brankáře Skuhrovce.

Oba týmy se ve zbytku zápasu opět střídaly ve střeleckých pokusech, ale mezi tři tyče si cestu našel pouze jediný. Domácí si byli dobře vědomi toho, že získaný náskok jim stačí pouze udržet a za tím si také zodpovědně šli. Nakonec jim soustředěný výkon přinesl vytoužené ovoce v podobě vítězství a prvního čistého konta pro dnes skvěle chytajícího Březnu, který své soupeře trápil zejména pohotovými zákroky lapačkou. Při hře Pražanů bez brankáře navíc ještě namířil do prázdné branky Popek. Po gólech Zajana, Piewaka a již zmíněného Popka si tak připsali zasloužené tři body po výsledku 3:0.

Jiří Ransdorf: HC Stadion Litoměřice

Bylo to zasloužené vítězství po výborném výkonu. Výborný výkon podal gólman, zároveň fungovala i obrana. V útoku jsme dali góly, byť jsme nevyužili některé vyložené šance. Mančaftu ale nebylo víceméně co vytknout.