Litoměřičtí odehráli velmi vyrovnané utkání se svými soupeři z Třemošné. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale o vítězi rozhodl špatný nástup Stadionu do třetího dějství. Západočeši vsítili během jedné minuty dvě branky, které rozhodly. Po výsledku 2:5 si tedy tři body připisuje Třemošná.

10. kolo

2:5

2:2, 0:0, 0:3

HC Stadion Litoměřice - HC Meteor Třemošná

Branky a nahrávky: 18. Popek (Vilček), 20. Vilček (Chmel) – 8. Bakule (Langer, Šmíd), 13. Slavík (Valeček), 41. Potůček (Sedláček), 41. Bakule (Krch), 53. Bakule (Krch). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Horák – Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Stankevich, Ransdorf, Šindelář, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Zajan, Shchyhelski, Vacek, Hovorka, Matějek, Lukeš

HC Meteor Třemošná: Maruš (Sedlák) – Pejsar, Valeček, Leško, Šmíd, Krch, Javornický, Hošek, Bakule, Langer, Potůček, Sedláček, Slavík, Liprt, Čadek

Duel staršího dorostu Litoměřic se stejně starými soupeři z Třemošné byl od samého úvodu velmi vyrovnaný. Obě mužstva se střídala v brankových příležitostech a horko bylo před oběma brankami.

Gólový účet zápasu otevřeli hosté. Litoměřičtí nabídli svému soupeři možnost přesilové hry a Západočeši se v ní dokázali prosadit zásluhou Bakuleho, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Meteor odskočil domácím v první části dokonce na dvoubrankový rozdíl. Obrana Litoměřic dopustila sólový průnik forvarda hostů Slavíka, který z mezikruží podruhé rozvlnil síť domácí branky.

Stadion stihl vyrovnat ještě do první přestávky. Popek ze svého stanoviště na pravém kruhu propálil brankáře hostí. Gólem do kabin poté vyrovnal stav na 2:2 Vilček, který nepohrdl přihrávkou před branku, kde ho osamoceného našel přesným pasem Chmel.

Ve druhém dějství ještě přidala obě mužstva na tempu a o rozruch v obou brankovištích nebyla nouze. Vynikaly však zásahy brankářů, kteří měli značnou zásluhu na bezbrankové druhé třetině. Do závěrečné dvacetiminutovky tak díky nim vstupovali hráči za stále vyrovnaného stavu a s napětím se očekávalo rozuzlení zápletky celého utkání.

Po druhé přestávce vstoupili do hry s větším elánem hráči Meteoru. Neuplynula ani minuta hry a červené světlo se hned dvakrát rozsvítilo za litoměřickou brankou. Nejprve Potůček a po něm Bakule zařídili opět dvoubrankové vedení pro své mužstvo.

Litoměřičtí se těžko dostávali do šancí a jejich snaha o vyrovnání nebo alespoň snížení stavu vycházela naprázdno. Třemošná navíc pojistila své vedení po brejku Bakuleho, který svůj samostatný nájezd zakončil trefou do pravého horního růžku. V 57. minutě měli domácí šanci při trestném střílení. Ransdorf ale netrefil mezeru mezi betony hostujícího brankáře. Nevydařený nástup do třetí třetiny tak připravil Litoměřice o lepší výsledek. Tři body si vezou domů hosté z Třemošné po výhře 2:5.

Marek Opluštil: HC Stadion Litoměřice

K dnešnímu zápasu asi tolik. Dvě třetiny byly super, začátek třetí třetiny znamenal totální výpadek. Třicet vteřin rozhodlo celý zápas. Už jsme se z toho nedostali i přesto, že třetí třetina rozhodla střelecky v náš prospěch. Bohužel se nám nepodařilo dát góly.