Starší dorostenci se na ledě Kalich Areny utkali se stejně starými soupeři z pražské Kobry. Po první třetině, která nebyla úplně podle jejich představ, zavelel k obratu kapitán Petr Šindelář a svými přesnými zásahy rozhodl o výhře svého týmu.

8. kolo

2:1

0:1, 1:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Kobra Praha

Branky a nahrávky: 32. Šindelář (Ransdorf), 57.Šindelář (Vilček) - 8. Antoš (Šikal, Švehelka). Vyloučení: 5:5, navíc Šikal TH 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Březina - Šikner, Neruda, Chmel, Neumann, Kolíček, Stankevich, Ransdorf, Šindelář, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Kauschitz, Shchyhelski, Vacek, Hovorka

HC Kobra Praha: Fořt - Vacek, Švehelka, Novák, Sládek, Hein, Krejčík J., Janouš, Šikal, Antoš, Ječný, Bednář, Janoušek, Prokop, Krejčík T., Medynský, Zmeškal, Matoušek, Buss, Pova

Letošní první duel obou soupeřů začal lépe pro hosty z Prahy. První třetina jim vyšla lépe než domácím hráčům a získali také vedení. V 8. minutě prostřelil Březinu Jiří Antoš. Kobra dlouho držela nejtěsnější možné vedení. Až krátce po polovině hrací doby se domácím podařilo vyrovnat. Litoměřický kapitán Petr Šindelář využil nabídnutou přesilovou hru. Hra, stejně jako skóre, byla i v dalším průběhu střetnutí vyrovnaná. Domácí ale měli mírnou převahu, za což se jim nakonec dostalo odměny. Svůj druhý zásah zaznamenal znovu Petr Šindelář a v 57. minutě tak dokonal obrat, který znamenal konečné vítězství Litoměřic 2:1.

Marek Opluštil: HC Stadion Litoměřice

První třetina byla z naší strany hodně špatná. Poté se to zvedlo a výsledek je jednoznačný. Zápas to byl vyrovnaný. Musím pochválit gólmana a výkon celého týmu.