Litoměřičtí junioři nastoupili v přímém souboji o třetí místo proti mužstvu Klatov. Stadionu se vydařil závěr prvního dějství, kdy domácí vstřelili přesilovkový gól zásluhou Smetany. Ve druhé třetině však Západočeši otočili zápas během pouhých šestnácti sekund a vedení již nepustili. Pokus o nápravu čeká na juniory v příštím kole na ledě Kladna.

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 20. Smetana (Nenadál, Vařečka) - 26. Vraný (Farný, Linhart), 26. Vizinger (Svoboda), 39. Herr (Vizinger, Kolařík), 60. Flek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Stadion Litoměřice: Bursa (Michajlov M.) - Hříbal, Smetana, Novotný, Černý, Opava, Michajlov Š., Zeman, Pinc - Racek, Rusý, Keltner, Purma, Nenadál, Vařečka, Náprstek, Cerman, Beránek, Pavlata, Rosa, Topol

HC Klatovy: Hubáček (Smejkal) - Flek, Vizinger, Svoboda, Vraný, Linhart, Kolařík - Švihla, Soupír, Nauš, Fait, Herr, Mrázek, Farný, Kulhánek

Litoměřičtí neváhali a ihned po úvodním buly vyrazili do útoku. Keltner se chopil puku ve středním pásmu, projel po levém křídle až za branku a pokusil se zasunout puk k pravé tyči. Narazil však na levý beton brankáře Hubáčka. Spolu s aktivní hrou směrem dopředu však přišla některá okénka v domácí obraně. První průnik Klatovských mezi litoměřickými obránci ještě zastavil hvizd čárového, ve druhém případě se Západočeši dostali k zakončení. Bursa však Flekův bekhendový blafák zlikvidoval svým levým betonem, když se roztáhl v brankovišti a kotouč vytěsnil.

Litoměřické útočné výpady zůstávaly dlouho nevyužité. Hned třikrát během jednoho střídání se k zakončení dostal Šimon Náprstek. Nejprve získal pásmo pokusem ze středního pásma, následně si kotouč dojel a zkusil jej protlačit mezi betonem a pravou tyčí do sítě. Třetí střela byla tou nejnebezpečnější. Z otočky z mezikruží nastřelil levou tyč klatovské branky.

Necelou minutu před první sirénou se domácí dočkali vytoužené branky. Při vyloučení Linharta si vytvořili tlak, ale Hubáček střely Smetany i Nenadála pokryl. Nestačil však na druhou střelu Ondřeje Smetany, která už si cestu do sítě našla a přinesla domácím cenný přesilovkový gól do šatny.

Hned v první minutě po návratu z kabin mohlo být vyrovnáno. Do kombinace domácích se vložil Vraný a svůj samostatný nájezd se pokusil zakončit jako již v první třetině jeho spoluhráč Flek. Tentokrát jeho bekhendovou kličku zlikvidoval Bursa efektním zákrokem lapačkou. Krátce poté byli blízko ke gólu Pavlata s Cermanem, ale kotouč pod ležícím Hubáčkem do branky nedostali.

Litoměřičtí nabídli dvěma současnými tresty hostům přesilovku 5 na 3. Domácí bránící trojice však nedovolila Klatovským její využití. Bohužel pro domácí se skóre měnilo pouhou sekundu po návratu obou hříšníků na ledovou plochu. Přihrávku napříč brankovištěm přetavil ve vyrovnávací branku Dominik Vraný. Na obrat pak stačilo Západočechům pouhých šestnáct vteřin, když Petr Vizinger projel do útočného pásma a střelou švihem poslal puk přesně k levé tyči.

Také hosté však předvedli svou nedisciplinovanost a v polovině zápasu si dvojnásobnou početní převahu zahráli Litoměřičtí. Od modré čáry ostřeloval Hubáčka Ondřej Smetana, před brankou zatápěli Náprstek, Nenadál a Cerman, gólu se však domácí nedočkali. Již v pěti hráčích na obou stranách přišla divoká pasáž, ve které se oba celky střídaly v rychlých a patřičně nebezpečných akcích. Jak Bursa, tak Hubáček ale drželi své týmy. Podobně jako v prvním dějství, také v tom druhém padl gól do šatny. Vsítili jej ale Klatovští. Domácí brankář zlikvidoval několik střel, ta poslední mu však propadla výstrojí a Karel Herr dorazil nekrytý kotouč do prázdné branky, Západočeši tak odskočili na rozdíl dvou gólů.

Snížit mohli Litoměřičtí ve 44. minutě. Náprstek s Keltnerem ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1 a prvně jmenovaný přihrál přes padajícího obránce na svého spoluhráče, který ale zamířil vedle levé tyče klatovské branky. Brankář Bursa stále držel pouze dvoubrankovou ztrátu na hosty. Nejčastěji jej zaměstnávali Flek, Soupír a Mrázek, domácí gólman však jejich pokusům odolával.

V 53. minutě vyslal puk od modré Smetana. Kotouč propadl Hubáčkovi výstrojí a pomalu klouzal za brankovou čáru, jenže hostující brankář se pro něj na poslední chvíli natáhl lapačkou. Hráči Stadionu střeleckou nemohoucnost do konce utkání neprolomili. Západočeši si výhru pohlídali a navíc přidali pojistku v podobě čtvrtého gólu. Zaváhání domácí obrany potrestal Jakub Flek. Přímý souboj o třetí místo tak skončil 1:4 z pohledu Litoměřic. Dva body si tedy odváží mužstvo Klatov..

Ohlasy k utkání

Richard Černý: HC Stadion Litoměřice

Myslím, že jsme odehráli dva tři solidní zápasy a teď přišlo trochu uspokojení. To mužstvo si nemůže ulevit. Je jedno, jestli je to hráč áčka nebo juniorky. Jakmile si prostě ten hráč trochu uleví, tak je poloviční a nepodá takový výkon, jaký by podat měl. Kluci se trochu uspokojili těmi předešlými výkony. Dnes se prostě neproměnily šance. Šance jsme měli, ale soupeř chtěl víc, měl větší vůli vyhrát, šel za tím víc a podle toho ten zápas vypadal. Možná, kdyby nám tam spadl nějaký gól, tak by šance na lepší výsledek byla. Bohužel ani to štěstí se k nám nepřiklonilo.