Litoměřičtí junioři přivítali na svém ledě mužstvo Klášterce nad Ohří, se kterým si zatím v letošním ročníku dělili body rovným dílem. V prvním duelu zvítězili Klášterečtí, podruhé uspěly Litoměřice. Třetí duel skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

23. kolo

2:2

0:0, 0:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří

Branky a nahrávky: 51. Nenadál TS, 55. Racek (Pojezný, Hříbal) - 30. Palička (Svoboda), 50. Hána (Ptáčník, Heindl). Rozhodčí: Plachý - Stechmüller, Kučera. Vyloučení: 51. Nenadál, 55. Racek (Pojezný, Hříbal) - 30. Palička (Svoboda), 50. Hána (Ptáčník, Heindl). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Bursa (Březina) - Michajlov, Opava, Černý, Svatý, Smetana, Ketner, Hříbal, Pinc - Racek, Keltner, Pojezný - Rusý, Purma, Nenadál - Cerman, Beránek, Náprstek - Pavlata, Rosa, Honzajk.

HC Klášterec nad Ohří: Dvořák (Balakhonov) - Hána, Arnošt, Ptáčník, Puttera, Heindl, Tverďák, Bízik - Fiala, Štelcich, Svoboda - Palička, Pokorný, Červenka - Vlásek, Kopáč, Mědílek.

Stadion nastoupil v úvodu utkání jako mírný favorit, ovšem proti urputně bránícímu soupeři se domácí těžko prosazovali. Klášterečtí v čele s brankářem Dvořákem jejich akce trpělivě odvraceli, na první gól tedy museli diváci čekat až do druhé třetiny.

V polovině zápasu se poprvé měnilo skóre, bohužel pro domácí se prvního gólu dočkali Klášterečtí. Při vyloučení Smetany a Opavy měli hosté výhodu dvojnásobné početní převahy, kterou dokázali proměnit zásluhou Jakuba Paličky. Ačkoliv Litoměřičtí nehráli v prostředním dějství podle svých představ, dokázali alespoň udržet přijatelný jednobrankový náskok.

Na nevydařených dvacet minut hry reagovali trenéři Černý s Tvrzníkem stažením hry na tři formace. Domácí se dokázali opět zvednout a začali se dostávat do tlaku. Bohužel jejich snahu nabourala další dvě vyloučení Pince a Ketnera, což vyůstilo v další dvojnásobnou přesilovku Klášterce. Stejně jako v prvním případě, také tentokrát přišel trest ze strany hostů. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil Ondřej Hána. Stadion však ještě nesložil zbraně. O necelou minutu později dostal možnost trestného střílení Jan Nenadál a nabídnutou šancí nepohrdl, Litoměřice tak snížily na 1:2.

Jak se v celém utkání ukázalo, přesilovky rozhodovaly. Domácí se ve své páté početní převaze dočkali vyrovnávací branky. V úvodu 55. minuty skóroval Václav Racek po přihrávkách Pojezného a Hříbala. To však bylo z domácího náporu ve třetím dějství vše, ani Klášterečtí se již neprosadili, proto si obě mužstva rozdělila body po remíze 2:2

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Byl to těžký zápas, protože Klášterec přijel vyloženě bránit a čekal na chyby. My jsme myslím nastoupili dobře, byli jsme lepší, nedali jsme ale dva tři góly a jak už to chodí, přišla přesilovka 5 na 3 a 0:1 jsme prohrávali. Nemohli jsme ale klukům nic vytknout, snad jen aby více stříleli a chodili před branku. Do druhé třetiny jsme myslím nastoupili hodně vlažně, jako bychom si mysleli, že se nemůže nic stát. Oni se zvedli, ale nějak se to odbojovalo. Od třetí třetiny jsme to stáhli na tři útoky a soupeře jsme zatlačili, ale paradoxně hrál soupeř znovu 5 na 3 a prohrávali jsme 2:0. Kluci se ale semkli a alespoň ten bod si zasloužili. Nevykašlali se na to, dali jsme trestné střílení a také jsme využili přesilovku. Měli jsme i šance na rozhodnutí v náš prospěch.