10. 12. 2019 | Kateřina Kubatková

Základní část pohledem statistik: nejlepší oslabení, nejvíce přesilovek

Stadion zakončil utkáním se Vsetínem základní část Chance ligy. Po třiceti odehraných kolech zaujal s šedesáti body třetí příčku v tabulce. Před kališníky se umístili pouze přerovští Zubři a českobudějovický Motor. Jak si Stadion vedl z pohledu ostatních statistik?

Litoměřičtí si v základní části společně s Piráty připsali 17 výher, což je druhý nejvyšší počet z celé tabulky. Lépe už na tom byly pouze České Budějovice s 26 vítězstvími. Kališníkům se dařilo více v domácích zápasech, v Kalich Areně podlehli soupeřům pouze třikrát. V utkáních, která se nerozhodla v základní hrací době, byli hráči Stadionu úspěšní z 50 %.

151
Tolik přesilovek odehráli kališníci v uplynulých 30 kolech.

S poměrem skóre 113:76 obsadili Severočeši druhou příčku. Lepší poměr obdržených a vstřelených branek má pouze Motor. Na soupeřovu klec mířilo průměrně 31,67 střeleckých pokusů za zápas, což odpovídá 6. místu. Proti litoměřickým brankářům bylo podle statistik vysláno za jedno utkání 30,67 kotoučů.

Stadion odehrál třetí nejvyšší počet přesilových her z celé soutěže, ve kterých vsítil stejně jako Českobudějovičtí 30 branek, to je nejvíc ze všech týmů. Ovšem procentuální úspěšnost v početních výhodách byla 19,87 % (6. pozice).

V oslabeních byli svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka mnohem úspěšnější než v přesilovkách. Absolvovali 150 početních nevýhod, což je vůbec nejvíc ze všech. V nich dokázali vstřelit 7 branek a inkasovali pouze osmnáctkrát, to odpovídá třetímu nejnižšímu počtu. Kališnické mužstvo s 88 procenty ubráněných oslabení celé tabulce kraluje. Bohužel celek od Radobýlu zaujímá se 490 minutami přední příčky i v celkovém počtu obdržených trestných minut. O 7 min déle byli na trestné lavici pouze týmy z Kadaně a Poruby.

Daniel Voženílek, kapitán týmu i lídr statistik

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším nahrávačem Stadionu je kapitán Daniel Voženílek. S bilancí 34 bodů (13+21) je také druhým nejproduktivnějším hokejistou celé ligy. V první desítce kanadského bodování se také na 9. příčce umístil nejlepší střelec Litoměřic Markus Korkiakoski. Ten si připsal 16 branek a 12 asistencí a je nejlepším hokejistou mezi cizinci hrajícími Chance ligu.

Vojtěch Střondala, nejproduktivnější junior v Chance lize.

Bodově nejlepším obráncem je v týmu z královského města Patrik Marcel, jenž si připsal 22 bodů (10+12). V produktivitě mezi všemi obránci celé ligy zaujímá 4. příčku. Zároveň je s 66 minutami i nejtrestanějším článkem Severočechů.

Mezi nejproduktivnější pětkou hráčů do dvaceti let mají Litoměřice hned trojité zastoupení. Vůbec nejlepší mladou nadějí v Chance lize je Vojtěch Střondala, jenž nastřádal 24 bodů (6+18). Čtvrtou příčku v bodování juniorů zaujal Miroslav Kukla (5+7), jenž je zároveň druhým nejproduktivnějším obráncem v této věkové kategorii. TOP 5 hráčů do dvaceti let uzavírá desetibodový David Vitouch (7+3).

V poměru pozitivní a negativní účasti hráče na ledě (+/-) vyniká ve Stadionu Martin Kadlec. V počtu kladných bodů vede Patrik Marcel s 36 plusy. Stejný hráč vede statistiky i v negativní bilanci (-21).