6. 9. 2019 | Vít Trubička

Z 0:3 na 3:3? Začali jsme víc chodit do branky a střílet, řekl bek Dajčar

Poslední přípravné utkání proti Sokolovu se Stadionu příliš nepovedlo. Kališníci sice dokázali dotáhnout tříbrankové manko, na sokolovskou trefu z poslední minuty základní hrací doby už ale nestačili a padli 3:4. Na jedné z litoměřických tref se podílel i obránce Tomáš Dajčar, který průběh duelu zhodnotil. „Prvních čtyřicet minut jsme nehráli optimálně, v poslední dvacetiminutovce jsme se více tlačili na branku a to pomohlo,“ řekl mladý bek. Co platilo na Sokolov a jaká byla podle devatenáctiletého reprezentanta celá příprava?

Proti Baníku jste stáhli tříbrankovou ztrátu, soupeř ale v samotném závěru udeřil a vyhrál těsně 4:3. Jak byste zápas zhodnotil?
Prvních čtyřicet minut to od nás nebylo optimální. Měli jsme horší pohyb, nehráli jsme do těla, bylo to málo důrazné. Hlavně jsme málo čistili prostor u naší branky. V poslední dvacetiminutovce se to zlepšilo. Pomohli jsme si několika góly v přesilovce. Celkově bych ale zápas zhodnotil negativně, protože jsme prohráli.

Čekali jste takový průběh utkání? Sice s řadou šancí, ale zprvu s menším počtem branek?
Od minulého utkání jsme věděli, co od soupeře čekat, že to je kvalitní tým. A to se taky potvrdilo.

V prvních dvou třetinách jste předvedli několik dobrých šancí, přesto gól dlouho nepadl. Co to způsobilo?
Tlačili jsme se do branky o něco méně. Hodně jsme kombinovali, avšak zakončení nám moc nevycházelo. Jejich gólman také vůbec nebyl špatný, měl tam pár dobrých zákroků. Prostě jsme nedokázali skórovat.

8
Přesně tolik přesilovek měli kališníci v tomto utkání k dispozici, tři z nich dokázali využít

Ve třetí třetině se vám ale povedlo vyrovnat. Co platilo na Sokolov v této fázi?
Pomohli jsme si naší hrou pět na čtyři. Začali jsme víc chodit do branky, víc na ní střílet a z toho pramenily ty góly.

Jaká vůbec byla role přesilovek. Měli jste jich k dispozici osm a tři z nich dokázali využít?
Důležitá. V dnešním hokeji jsou velkou zbraní, když je umíme zahrát. Díky nim jsme se také na Sokolov dotáhli, tím jsme si k tomu pomohli.

Máte za sebou již poslední utkání letní přípravy. Jaká podle vás byla příprava z celkového pohledu?
Několik zápasů jsme vyhráli, pár jsme jich i prohráli. Což je ale dobře, že jsme občas prohráli, protože stále víme, na čem máme pracovat. Je tam dost věcí, které musíme zlepšit. Snad si to všechno nachystáme na první zápas v Benátkách a uspějeme tam.

Co pro vás osobně bylo v přípravě nejtěžší?
Bral jsem to normálně. Do každého tréninku i zápasu jsem šel naplno. Asi bych neviděl, že by bylo pro mě něco extra těžkého.

Co vám přípravné období do samotného startu sezony dalo?
Celkem dost věcí. Měli jsme skvělého kondičního trenéra, je tady výborné zázemí. Byli jsme tady s ostatními od začátku suché přípravy, takže se známe už od počátku a komunikujeme spolu, což je skvělé do začátku a vlastně i celé sezony.