7. 10. 2018 | Vít Trubička

Výhra se nerodila úplně snadno, shodují se junioři Smola s Bacílkem

Další velmi vydařené utkání juniorského týmu Stadionu. Do bílinské branky nasázel hned osm gólových tref. Dvěma zářezy potvrdil roli kanonýra Jan Smola, jemuž se zadařilo hlavně v přesilových hrách. Hned dvě dokázal využít. Gólově aktivní ale byla i formace Tomáše Bacílka, který snahu svou i svých spoluhráčů přetavil taktéž v gólovou trefu.

Litoměřičtí junioři mají za sebou další úspěšně zvládnuté utkání. Na svém ledě porazili bílinské Draky 8:2, což je již jejich šestá vysoká výhra z dosud odehraných sedmi zápasů. Dvougólový střelec Smola hodnotil toto utkání veskrze pozitivně, převládaly u něj dobré pocity. „Myslím si, že zápas nám zvedl sebevědomí do dalších utkání proti silnějším soupeřům, jako je třeba Ústí.“ To další střelec Tomáš Bacílek volil trochu střízlivější hodnocení. „Tohle utkání nám příliš nesedlo. Ovšem vyhráli jsme a máme tři body. A to je důležité.“

Svými dvěma trefami využil Jan Smola dvě přesilové hry. První z nich dokázal vsítit trochu šťastně s tečí protihráče ze středu hrací plochy do víka, druhý si už zvládl připravit a golfem využil zastíněný výhled bílinského gólmana.

Formace Tomáše Bacílka se dostala rovněž ke dvěma trefám, přičemž on sám jednu zakončoval. Hlavní sílu své pětky vidí Bacílek ve vzájemném porozumění si na ledě. Díky tomu jim velmi dobře vyšla kombinace v útoku.

Velkou roli také podle Smoly hrály přesilové hry, neboť právě jeho góly z nich pomohly z vyrovnanějšího stavu otočit vývoj utkání ve prospěch Stadionu. Naproti tomu závěr třetí třetiny přinesl větší množství vyloučení na litoměřické straně. „Musíme si na to dávat pozor, jsou to zbytečné fauly. Nebruslíme, akorát bojujeme hokejkami,“ vidí Bacílek hlavní příčinu těchto oslabení.

Autorka fotografie: Juliana Zash

„Většinou máme začátky a konce slabší. Přičemž druhé třetiny nám obvykle vycházejí a snažíme se v nich rozhodovat utkání.“ Tak útočník Smola zhodnotil rozdílnosti jednotlivých třetin během celého utkání. Receptem na Bílinu pak bylo bruslení. Draků nepřijelo do Kalich Areny mnoho, čímž se hodilo je unavit bruslivým hokejem.

Příští zápas sehraje juniorský tým na ledě Ústí nad Labem, jemuž zatím jako jedinému podlehl. „Určitě na ně chceme vlítnout a ukázat jim, že se nebojíme,“ burcuje Smola před zápasem, zatímco Bacílek vidí klíč k úspěchu ve velmi tvrdém tréninku. Od utkání pak očekává tvrdý boj.

Sám Jan Smola přišel před sezónou z pražské Sparty. Nepřicházel ale do neznámého prostředí, z Litoměřic odešel před dvěma lety, z tehdejšího mladšího dorostu a všechny své současné spoluhráče znal již odmala. „Beru to zde hodně pozitivně. Jsem rád, že jsem mezi kluky, se kterými jsem začínal hrát hokej a jsem rád, že jsem se vrátil.“

Autorka titulní fotografie: Juliana Zash