27. 12. 2008 | Jan Fišera

Výborná práce... aneb Jak vznikla hymna

Řada fanoušků a návštěvníků posledního domácího utkání s Milevskem neskrývala své překvapení, které jim připravila nová hymna klubu. Píseň navíc přišli osobně uvést i hlavní dva strůjci tohoto povedeného činu - Lou Fanánek Hágen a Rosťa Cerman. A právě Rosťu, který je z Litoměřic a jehož syn hraje za dorost, jsme požádali o stručné vysvětlení celého hudebního příběhu. Doufáme, že následující text odpoví na všechny vaše dotazy.

Tak nápad to byl můj, po sérii proher jsem na zimáku potkal Dáňu Tvrzňu a říkám mu: "Jak vám mohu pomoci?" S hokejkou a bruslemi to by nedopadlo, ale hymna, to je ono!

Poté jsem poprosil Fanánka, zdali by to neotextoval a on na to kývnul. Poslal jsem mu záchytné body jako Průvan aréna, Martin Škoula, že bude nová hala atd. No a výsledek už znáte.

"Jelikož můj velký kamoš a spoluhráč Michal Šenbauer z Českého srdce má hudební studio, tak s náhráním nebyl problém. V jeho režii se nesla celá zvuková nahrávka včetně míchání i masteringu. Bicí nahrál Johny (Synové výčepu), o kytary jsem se postaral já a se sbory nám pomohl Žmulín, taktéž ze Synů výčepu."

"Hymna je náš společný dárek pro HC Litoměřice, takže to všichni dělali bez nároku na honorář. Vlastně ne tak docela - já a Fanánek jsme dostali permici na domácí zápasy - doživotní vstup zdarma, z čehož máme opravdovou radost."

Takže čus bus, sportu zdar a hokeji zvlášť. Rosťa Cerman bez háčku nad C.

Nezbývá než všem "podílníkům" na této výborné záležitosti poděkovat a pochválit je za velmi vydařené dílo, které nám může závidět nejeden extraligový klub.

Text hymny:

Rychlí jsou jak slavný Bruce Lee

a góly rozdávaj

led jim odlétá od bruslí

a holky zamávaj

průvan Aréna už končí

stěny vyrůst maj

nepotáhne vítr zvenčí

ať dorost dorůstá

Výborná práce, kluci jsou z HC Litoměřice

Lito, Litoměřice

Vyhraje HC, jedině hej, Lito Lito hej Litoměřice!

pohár dovez do Liťáku

Martin Škoula z NHL

trénoval zde v čase žáků

a málo zahálel

tak jen HC z Litoměřic

držme palce dál

ať jen v soutěžích všech věků

nejvíc gólů dá

Výborná práce, kluci jsou z HC Litoměřice

Lito, Litoměřice

Vyhraje HC, jedině hej, Lito Lito hej Litoměřice!