5. 5. 2021 | Filip Hulín, Martina Kramerová

Ve Stadionu zůstává další jméno! Klub prodloužil smlouvu se zkušeným obráncem

V Litoměřicích bude i v příští sezoně působit obránce Jiří Jebavý, který v klubu prodloužil smlouvu. V dresu Stadionu tak načne už svou sedmou sezonu. V Chance lize nasbíral už řadu zkušeností, v prvoligovém prostředí odehrál 550 zápasů. Další přidá znovu pod Radobýlem.

Do Stadionu přišel Jiří Jebavý v sezoně 2015/2016 a od té doby je nedílnou součástí kališnické sestavy. Za Litoměřice naskočil za šest sezon do 235 zápasů, v nichž zaznamenal 37 kanadských bodů. Zahrál si také za Vrchlabí, Beroun nebo Havlíčkův Brod. V dresu Slavie nastoupil k 45 utkáním extraligy.

V kališnickém dresu si zahraješ již sedmou sezonu. Jak se na ni těšíš?

Na další sezonu se moc těším. Doufám, že bude úspěšná a podaří se nám udělat nějaký úspěch.

Co tě přimělo zůstat ve Stadionu a přidat další sezonu?

Za ty roky už jsem v Litoměřicích jako doma a jsem tady spokojený. Tím nejhlavnějším důvodem je moje dcera.

Řešil jsi i nějaké jiné nabídky a jak probíhala jednání o nové smlouvě?

Nějakou nabídku jsem měl, ale rozhodl jsem se zůstat. S vedením jsme si sedli, řekli si co a jak a hned při druhém setkaní jsme se domluvili, takže jednaní proběhlo rychle.

V minulých sezonách jsi měl na dresu áčko i céčko. Je to pro tebe větší zodpovědnost a motivace?

Vždycky se snažím jít mladším klukům příkladem a s áčkem nebo céčkem o to víc, takže spíš to beru jako větší zodpovědnost. Ale jinak to nějak extra neřeším. Beru to jako odměnu a zpětnou vazbu za ty roky, co jsem tady odvedl nějakou práci.

V příští sezoně budeš opět působit jako mentor mladších hráčů. Jak ti tahle role sedí?

Já se určitě za nějakého mentora nepovažuji, nejsem ten typ co by do toho hodně mluvil, ale spíš se snažím jít příkladem v tréninku a dávám na kluky trochu pozor, aby dodržovali pravidla, která jsme si mezi sebou nastavili. Takže jako pokladník občas rozdám nějakou tu pokutu do týmové kasy.

Zanedlouho vám začne společná letní příprava. Jak se na ní těšíš a co tvoje zdraví?

Na přípravu se těším, čím delší je pauza o to těžší je začátek, takže už cítím, že je potřeba začít. Těžší je to pro mě spíš z hlediska toho, že za ty roky jsem nasbíral nějaká zranění a některé věci nemůžu dělat nebo se musím víc hlídat. Jinak fyzicky to snad ještě zvládám dobře. Zdraví teď vypadá, že drží, tak doufám, že přípravu zvládnu bez nějakých větších potíží.

Už měsíc máte volno. Jak si ho užíváš?

Volno jsem si užíval buď s dcerou nebo tak trochu pracovně. Jelikož hokej nebudu hrát věčně, tak si takhle po sezoně, když je čas, vyzkouším i něco jiného.

Byl jsi někde na dovolené nebo ještě plánuješ někam vyjet?

Na žádné dovolené jsem nebyl a nic většího neplánuju. Až bude tepleji, tak začnu jezdit na chatu, kde je potřeba udělat hodně práce, ale zároveň si tam odpočinu, takže moje dovolena bude tam.