25. 11. 2020 | Martina Kramerová

Ve Stadionu bude hrát další reprezentant! Kališnický dres oblékne Michal Teplý

Stadion do svých řad získal dalšího mládežnického reprezentanta. Kališnický dres nově oblékne útočník Michal Teplý. Devatenáctiletý hokejista v létě podepsal nováčkovskou smlouvu s týmem Chicago Blackhawks, v době zámořské pauzy měl působit v Mladé Boleslavi. Aby měl co největší ice time a sehrál se před MS juniorů se spoluhráči z reprezentační dvacítky, přichází právě do Litoměřic.

Stadion vítá další posilu. Do Stadionu přichází útočník Michal Teplý. Devatenáctiletý hokejista je odchovancem Havlíčkova Brodu, kde si zahrál i první zápas v dospělém hokeji. V dresu Liberce a Mladé Boleslavi nakoukl i do extraligy. Za Benátky nad Jizerou naskočil ve 37 utkáních i v Chance lize.

V loňské sezoně ho ze 105. pozice draftovalo Chicago, poté působil v zámořské WHL, kde hájil barvy týmu Winnipeg Ice. V létě pak podepsal s Chicagem nováčkovskou smlouvu v NHL. Protože se zámořské soutěže rozběhnou až v novém roce, měl hrát Teplý v Mladé Boleslavi, tam ale nedostal dostatečný prostor, a tak přichází před juniorským MS do Litoměřic.

V mládeži prošel Teplý všemi reprezentačními výběry a nastoupil do 97 utkání s bilancí 34+53. Na kontě má už i jeden start za reprezentační A tým, když si zahrál na nedávném Karjala Cupu ve Finsku. Loni táhl dvacítku na MS juniorů v Ostravě a Třinci, kde byl s pěti nahrávkami nejproduktivnějším hráčem týmu.

,,Michal Teplý je podobný případ jako Přikryl, Lang a Pytlík. Přichází v rámci projektu Dukla, aby v Litoměřicích jako součást přípravy na MS odehrál co nejvíc zápasů,“ řekl trenér Stadionu a asistent trenéra reprezentační dvacítky David Bruk.