Útočník Kropáček po prohře: Nebyli jsme tak důrazní. Můj gól? Práce celé lajny

Zveřejněno 16.08.2019 | Martina Kramerová
Stadion se v rámci čtvrtého dílu přípravy utkal se Sokolovem a z ledové plochy v Ostrově odcházel poražen. Zatímco Baník se trefil čtyřikrát, kališníci zaznamenali pouze dvě trefy, a připsali si tak další porážku. První z branek Stadionu vsítil v 53. minutě Vojtěch Kropáček a mohl se tak radovat alespoň z malého úspěchu. „Bylo to dobře udělané od všech hráčů v naší lajně. Jsem rád, že jsem nějaký gól dal, protože všichni bojujeme o místo v sestavě. Ale branky nejsou jediný ukazatel. Je potřeba makat a hrát naplno celý zápas,“ přiznal mladý útočník.

Stadion nováčka Chance ligy prochází rekonstrukcí, proto se duelu mezi Sokolovem a Litoměřicemi uskutečnil na ledové ploše Ostrova nad Ohří. S prostředím se lépe sžil hned od začátku Baník a obtěžkal kališnické konto už v první třetině dvěma brankami.

1+1
Tolik branek a nahrávek v přípravě zatím zaznamenal Vojtěch Kropáček.

„Trochu jsme podcenili začátek. Nenastoupili jsme do toho úplně na sto procent. V Ostrově je menší hřiště, musí se tam hodně bruslit. Soupeř nám hrál hodně do těla. My naopak nebyli tak důrazní a dostali dva góly,“ popsal nepovedený úvod Kropáček.

Přestože v ledovém stánku panovaly hodně specifické podmínky, rozhodně se na ně nevymlouval a naopak pochválil hru Sokolova. „Na každém hřišti je trochu jiný led i teplota. Ale pro oba týmy to bylo stejné a my se na to nemůžeme vymlouvat. Hráči soupeře k nám rychle přistupovali, nedávali nám moc prostoru. Nevymýšleli zbytečné kličky. Věděli, že hřiště je malé, takže si to hodně naráželi o zadní mantinel a jezdili si pro to. Přehráli nás rychlostí a důrazností,“ popsal důvody, které vedly k výhře Baníku.

A dodal, že nováček Chance ligy bude hodně nepříjemný i v samotné soutěži. „Mají kvalitní tým. Hráči si věřili na puku. Jsou mezi nimi dobří střelci, tlačí se do branky. Podle mě budou v sezoně jedním z lepších týmů.“

Můj gól? Dobrá práce celé lajny, chválí Kropáček

Co se naopak v utkání povedlo Stadionu, bylo závěrečné dějství, v němž kališníci vsítili dvě branky. „Poslední třetina z naší strany byla nejlepší a na góly jsme ji vyhráli. Takhle jako na konci ale musíme hrát celý zápas. Celkově to od nás nebylo nejlepší utkání a do začátku sezony na sobě musíme ještě hodně zapracovat,“ přiznal devatenáctiletý forvard.

Právě jemu se v čase 52:25 povedlo dát první gól Litoměřic a snížit sokolovský náskok. „Bylo to dobře udělané od všech hráčů v naší lajně. Soupeř vyhrál buly a puk se ocitl u zadního mantinelu, kam hned šel Vity (David Vitouch). Já si vzal druhého hráče, který nemohl v tlaku pořádně rozehrát. Jeho přihrávku vystihl Štohy (Martin Štohanzl) a nahrál Vitymu, který mi to přiklepl takřka před prázdnou bránu a já jen vystřelil,“ popsal svou trefu a pochválil za ani i své spoluhráče.

Zároveň přiznal, že i když měl z branky radost, není pro něj až tak důležitá. „Jsem rád, že jsem nějaký gól dal, protože všichni bojujeme o místo v sestavě. Ale branky nejsou jediný ukazatel. Je potřeba pořád makat a hrát neustále naplno,“ uzavřel.