Útočník Kadlec: Nemáme se za co stydět. Bojovali jsme, ale nevyšlo to

Zveřejněno 09.03.2019 | Martina Kramerová
I když kališníci bojovali v pátém zápase proti Jihlavě ze všech sil, na vítězství to nestačilo. Dukla si tak připsala triumf číslo čtyři i postup do semifinále. Průběh zápasu byl dlouho vyrovnaný a Stadion i díky trefě Martina Kadlec udržoval naději. V závěru už však výsledek zvrátit nedokázal. „Neodehráli jsme špatný zápas. Škoda, že se nepovedl začátek. Ale nemáme se za co stydět,“ hodnotil střelec jedné z branek. A jaká podle něj byla právě skončená sezona? „Stoprocentně úspěšná.“

Pátá čtvrtfinálová bitva je u konce a s ní celá série. Jak byste rozhodující utkání zhodnotil?
Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Byla škoda, že se nám nepovedl začátek, kdy jsme hned při prvním střídání rychle inkasovali gól, což bylo zbytečné. Ale celkově se podle mého nemáme za co stydět. Bojovali jsme, ale nevyšlo to.

1:4
Konečný stav čtvrtfinálové série proti jihlavské Dukle.

Čemu přičíst tak rychle inkasovaný gól? Náhodě, smůle, nervozitě?
Byl to dobře nahozený puk, který se dostal na beka, střela a gól. Těžko říct, z čeho to pramenilo. Mohla to být náhoda i trochu smůla. Třeba i maličko naše nekoncentrovanost.

Jak velký vliv mohla mít na výsledek čtyřminutová přesilovka po Matějíčkově faulu, kterou jste za stavu 3:2 pro domácí nedokázali využít?
Byla to velká příležitost, jak dotáhnout skóre. Měli jsme tam dvě šance, ale už toho na nás možná bylo hodně a nezvládli jsme to. Od toho jsme tam my starší a zkušenější hráči, abychom si s takovými situacemi poradili, ale bohužel se nám to nepovedlo.

Utkání provázela vyhrocená atmosféra. Byla tam řada sporných momentů, nepříjemných zákroků. Vše podpořily nadávky a pískot jihlavských fanoušků. Co k tomu říct?
Nemyslím si, že by celá série byla až tak vyhrocená. Je to play-off a takové zápasy se hrajou. Mohlo to být ještě daleko vyhrocenější než to, co se tady dělo.

Dukla nás nepřejela. Musím kluky pochválit, řekl Kadlec

Soupeř díky páteční výhře postoupil do semifinále, vám sezona končí. Jaká podle vás byla čtvrtfinálová partie?
Chtěl bych hlavně pochválit mladé kluky, jak to zvládli. Myslím, že jsme bojovali a v sérii dokázali Jihlavu hodně potrápit. Můžeme odejít se vztyčenou hlavou. Dukla nás nepřejela v žádném utkání. Některé zápasy jsme si prohráli i sami, i když byly vyrovnané. Řekl bych, že vyhrál i šťastnější, i když o trošku lepší tým.

V jakém okamžiku nebo konkrétním utkání se série zlomila ve prospěch Jihlavy?
Byl to určitě první zápas doma. Tam jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel to nevyšlo, což byla velká škoda. Protože kdybychom vedli 2:1 na zápasy, na Jihlavu by byl dost velký tlak. A vývoj by byl určitě ještě jiný.

Myslíte si, že se opět potvrdilo, že play-off je úplně jiná soutěž než základní část? Prvnímu týmu tabulky, který vás v sezoně několikrát porazil, jste slušně zatopili.
Určitě je to jiná soutěž. Spíš mě dost překvapilo, že Jihlava nebyla suverénnější. My máme nezkušený tým, plno kluků v životě nehrálo play-off nebo podobně náročné zápasy. Dukla je oproti tomu zkušené mužstvo, hráči mají zkušenosti z extraligy, play-off, baráže. Jak jsem říkal, my se nemáme za co stydět. Jihlava nepředvedla to, co předvést měla.

Když se na uplynulý ročník podíváme z herního pohledu, co vás jako tým nejvíc zdobilo. Na čem jste stavěli?
Na začátku to byly přesilovky, které nám nastartovaly sezonu. A myslím, že byla i radost na naše přesilovky koukat. Pak se to trošku zadrhlo. Celkově bych vyzdvihl týmový výkon, blokování střel, bruslení, bojovnost. Právě bojovnost byla to, co dělalo náš tým týmem.

Pomalu nastává čas na bilancování. Jaká pro vás právě skončená sezona byla? Úspěšná, neúspěšná, nebo něco mezi tím?
Za mě byla sezona stoprocentně úspěšná.