16. 3. 2011 | HC

Tři tyčky připravily naše hokejová miminka o turnajové zlato

V sobotu 12. 3. 2011 proběhl na zimním stadionu v České Lípě paralelní turnaj hokejistů těch nejmladších věkových kategorií 2003/2004 (I. třída) a 2004/mladší (školka). Celý turnaj byl velmi dobře zorganizován a byl sehrán systémem každý s každým. Vedle našich prvňáčků se turnaje zúčastnily v této kategorii také týmy domácí České Lípy, Bílých Tygrů Liberec, Zbraslavi a Kralup nad Vltavou.

V prvním zápase nás čekalo mužstvo domácích a naši kluci na ně skutečně vlétli hned od první minuty a po první třetině, kdy stav na ukazateli svítil 5:0 pro nás, bylo v podstatě po zápase. Konečný hvizd zastavil skóre na výsledku 11:1 pro nás. Ve druhém zápase nás čekalo pro nás neznámé mužstvo Zbraslavi. I v tomto utkání jsme šli velmi brzy do vedení 2:0, ale ve druhé třetině se nám přestalo i přes výraznou herní převahu dařit, a po nastřelených třech tyčkách a dalšímu počtu neproměněných šancí se Zbraslavi podařilo nejen vyrovnat, ale obdrželi jsme po několika dorážkách i třetí rozhodující gól. Utkání, ve kterém jsme sice byli lepším týmem, jsme tedy smolně prohráli 2:3. V dalším zápase nás čekal další silný soupeř z Liberce. Opět jsme šli velmi rychle do vedení a po druhé třetině jsme již vedli 3:0, ale v posledním dějství zápasu jsme opět ukolébaní průběhem lehce polevili a soupeř toho využil hned několika brankami. I v tomto utkání jsme ale nakonec zvítězili 4:3. Do posledního utkání proti Kralupům jsme vstupovali jako mírní favoriti, protože tým z města nad Vltavou v dosavadním průběhu turnaje zatím nezískal ani bod. Žádné překvapení na úkor našeho týmu se Kralupům nepodařilo a celé utkání jsme měli i přes evidentní únavu všech na ledě po celou dobu pod kontrolou a i v tomto posledním utkání jsme zvítězili 8:1.

Statistika a regule turnaje však díky našemu zaváhání ve druhém utkání však byly k našemu týmu nemilosrdní. Naši kluci ve všech odehraných utkáních nasbírali stejný počet bodů jako vítězný tým Zbraslavi, nastříleli nejvíce branek a nejméně obdrželi ze všech zúčastněných týmů, ale nakonec díky vzájemnému utkání právě se Zbraslaví skončili „až“ na místě druhém. Přesto klukům jak v poli tak Vládíkovi v brance patří veliká pochvala nás trenérů, protože stejně tak jako po celou sezónu tak i v České Lípě ukázali, že Litoměřice patří i v této nejmladší věkové kategorii mezi nejlépe připravené týmy.