1. 3. 2020 | Hana Kubatková

Tři body pro nás hodně znamenají, shodují se Bořil a Smola

Litoměřičtí dorostenci i junioři měli v neděli napilno. Mladší na domácím ledě přivítali hráče z Děčína a přerušili sérii neúspěšných utkání. „Tři body vždy potěší, ale bohužel díky naším předchozím výkonům už nemůžeme postoupit do další části soutěže,“ vyjádřil se k výsledku obránce Matyáš Bořil. Junioři si na své konto připsali také další cenné body a ve vítězstvích pokračovali. „Držíme se systému, který máme daný a plníme to, co máme. Díky tomu vyhráváme,“ prozradil junior Jan Smola.

V devatenáctém kole nadstavby odehráli dorostenci na domácím ledě vítězné utkání s Děčínem a přerušili sérii porážek. „Soupeř byl sice papírově slabší, ale v zápase to nebylo znát. Až do posledních vteřin utkání to byl tvrdý souboj a za výhru jsme rádi,“ zhodnotil utkání Bořil, který si v utkání na své konto připsal dva body.

Štěstí se na dorostence usmálo po čtyřech neúspěšných kolech. Co bylo klíčem k úspěchu, prozradil dvoubodový obránce. „Především jsme zlepšili hru ve čtyřech a hráli jsme důsledněji. K výhře nám výrazně pomohl šťastný, ale velmi důležitý gól Jáchyma Ryby, jenž střílel na bránu z červené čáry a děčínskému brankáři puk projel mezi nohama. Podržel nás i skvělý výkon našeho gólmana.“

Matyáš Bořil zaznamenal v utkání gól a asistenci.

Po prvních dvou třetinách prohrávali mladí kališníci 0:2 a skóre dokázali otočit až ve třetí periodě. „Řekli jsme si, že musíme zlepšit koncovku, jelikož jsme ze 45 střel v prvních dvou částech utkání nebyli schopní dát gól,“ popsal situaci v kabině před třetí třetinou Bořil.

„Soupeř využil hned první přesilovku a byl důraznější v předbrankovém prostoru. My jsme sice byli lepším týmem, ale Děčínským se dařilo dávat góly,“ dodal k prvním dvěma částem zápasu.

Velkou část třetí periody odehráli dorostenci ve čtyřech z důvodu četných vyloučení a i mladý obránce si uvědomuje, že je potřeba to zlepšit. „Vždy se dá na něčem pracovat. V našem případě jsou to přesilové hry a musíme snížit počet vyloučení,“ uvedl. I přes mnoho trestných minut ale dokázali vstřelit tři branky a zvítězit. „Tři body vždy potěší, ale bohužel díky našim předchozím výkonům už nemůžeme postoupit do další části soutěže,“ uzavřel mladý obránce.

Pomohla nám trpělivost, říká junior Smola

Ve 25. kole nadstavbové části se junioři Stadionu vydali do Sokolova, odkud s výhrou 4:1 přivezli cenné tři body. „Z mého pohledu byl zápas velice náročný. Sokolov má silné mužstvo a nebylo lehké body získat, ale držíme se systému, který máme daný a plníme to, co máme. Díky tomu vyhráváme,“ vyjádřil se k utkání Jan Smola.

V první třetině se ani jeden tým gólu nedočkal. Juniorský útočník vysvětlil, proč tomu tak bylo. „První třetina byla taková oťukávaná a každý zkoušel, co mu soupeř dovolí a co ne. Byla opatrnější, jelikož nikdo nechtěl udělat chybu a dostat se obdrženou brankou zbytečně pod tlak.“

2 + 1
Tolik bodů získal juniorský útočník Jan Smola v utkání s Karlovými Vary B.

Ze začátku prostředního dějství získali juniorští kališníci dvoubrankový náskok během necelých dvou minut. „Řekli jsme si jen, že musíme stále držet systém, plnit pokyny, bruslit a hrát s rozvahou. Góly se potom dostaví. Díky trpělivosti jsme dokázali dát dvě branky a dostat se do vedení,“ prozradil k situaci v kabině po první třetině střelec Smola.

Junioři prodloužili sérii vítězných utkání, ale do úspěšného konce před sebou mají ještě mnoho práce. „Jsme spokojení. Hrajeme hru, která funguje, vyhráváme a každým zápasem jsme blíž k cíli. Nicméně je stále potřeba pracovat na sto procent a dávat do tréninků vše, aby se úspěch dostavil,“ uvažoval mladý útočník.

I pro nejstarší mládežnické družstvo jsou tři body velmi cenné a mají velký význam pro postup. Jak situaci vnímá celá kabina? „Znamená to hodně, nemůžeme si už dovolit ztratit ani bod a každá výhra je pro nás cenná a důležitá. Nálada v týmu je dobrá, jelikož vyhráváme, každý z nás věří, že se bude vyhrávat i dál. Všichni si přejeme postoupit a uděláme pro to maximum. Chceme se na konci sezony ohlédnout a moci říct, že jsme tomu dali všechno,“ zakončil tříbodový Smola.