10. 8. 2017 | Jan Luňáček

Těším se na svou novou úlohu v týmu, říká Filip Hanták

Pracovitý dříč, který připravoval šance pro druhé. Takto se prezentoval v loňské sezoně na litoměřickém ledě útočník Filip Hanták. Nyní se od něho bude očekávat více. Stal se členem jádra zkušených hráčů, kteří budou předávat své zkušenosti mladým hokejistům, kteří přišli do Litoměřic získávat dovednosti v seniorském hokeji. Ač věkem také ještě mladý má ostatním co nabídnout.

Filipe, mohl byste nám zhodnotit dnešní přípravné utkání?

Byl to určitě dost náročný zápas. Někteří kluci dnes hráli poprvé, včetně mě. Lajny byly dost proházené a nefungovala souhra. To bylo hodně vidět v první třetině. Benátky nás hodně přehrály ve střelbě na branku a dostaly se do dvoubrankového vedení. Náš výkon se ale každou třetinou zlepšoval, až jsme to dotáhli do prodloužení. Ale hodnotit stav týmu je ještě moc brzo. Dojde k mnohým změnám.

Vy jste byl dnes poprvé v utkání na ledě a byl jste dost úspěšný. Nevystřílel jste svůj střelný prach?

Já doufám, že ne. Doufám, že jsem si to dnes tak nastavil, abych byl i nadále úspěšný. Ale já jsem spíš ten typ, který šance spoluhráčům připravuje. Vloni jsem opravdu trochu déle na tu svou první branku čekal. Musím říci, že dnes jsem byl úspěšný také z toho důvodu, že jsem dostal dvě perfektní přihrávky. První od Patrika Miškáře a druhou od Radka Pilaře. První branka padla po pěkné souhře a druhou jsem dával skoro do prázdné branky.

Všechny tři branky v utkání vstřelili hráči, kteří vloni v Litoměřicích působili. Bylo to tím, že jsou dokonale adaptovaní na domácí prostředí?

Možná také to byl jeden z důvodů. Mladí toho opravdu na domácím ledě moc neodehráli. Kluci šance měli, ale branky nedaly. Slyšel jsem, že podobné to bylo i v Ústí nad Labem v první přípravě. Spíše to byla náhoda, že to vyšlo na nás dva.

Vy jste zůstal v Litoměřicích po loňské sezoně jako jeden z mála. Jste si vědom, že na tebe bude vyvíjen tlak ze všech stran? Od vedení i od fanoušků?

To jsem si vědom. A pokud se mi dnes střelecky dařilo, tak se bude očekávat, že v tom budu pokračovat. Jsem poměrně mladý, ale v týmu jsem třetí nejstarší z útočníků. Ale zároveň si myslím, že už jsem herně zase jinde než v loňském roce.

Asi jste si angažmá v Litoměřicích zasloužil svými výkony v loňské sezoně. Jsi rád, že zde můžeš pokračovat ve své kariéře?

Asi každý z nás hokejistů má ambice dostat se v kariéře co nejdále. Ale to chce svůj čas. Já jsem rád, že zde mohu pokračovat v novém týmu a s novou úlohou.

Co říkáte novým, mladým spoluhráčům, kteří do Litoměřic přišli?

Já ty kluky ještě ani pořádně neznám, ani nevím, kde vlastně hráli. Já jsem tady nebyl na suchou přípravu, protože jsem měl svou individuální. Nevím, jaké mají zkušenosti se seniorským hokejem, ale protože většina z nich byla v různých reprezentačních výběrech, tak nějaký potenciál v nich určitě bude. Teď bude záležet na nich, jak si svou kariéru nastartují.

Těšíte se na novou sezonu? A jak jste si užil zasloužené volno?

Každopádně se těším. Byla i nějaká dovolená, ale člověk i tak skoro stále nějak trénuje. V rámci možností je i fajn, že jsou během přípravy volné víkendy. Letošní sezona bude dost nahuštěná, protože už 24. února končí základní část. Zápasů si užijeme dost. Teď je ještě důležité, aby vydrželo zdraví. Já se nyní cítím v pohodě a v dobré kondici. Cítím se lépe než minulý rok a doufám, že ten dobrý pocit mi dlouho vydrží.