3. 12. 2019 | Filip Hulín

Střelec Vitouch: Dali jsme tři rychlé góly a soupeři odskočili

Stadion dvě kola před koncem základní části porazil na domácím ledě Porubu. Rozhodla první třetina, ve které se sice Torax dostal do vedení, avšak kališníci na jeho trefu dokázali odpovědět hned čtyřmi brankami. Druhý gól obstaral navrátilec do sestavy David Vitouch. ,,Dali jsme tři rychlé góly a Porubě odskočili, tím jsme si vytvořili náskok, který jsme udržovali až do konce,“ řekl mladý útočník.

Do Litoměřic přijela v rámci 28. kola Poruba. Tabulkový soused Stadionu se dostal do vedení, avšak poté domácí vstřelili tři góly během minuty a čtvrtý přidali v závěru první části hry. Velký podíl na vedení měl Markus Korkiakoski, jenž během šesti minut dokázal vstřelit hattrick. Vedle něj se prosadil také Vitouch, který zaznamenal kališnický zásah číslo 2. Skóre ještě upravili znovu Korkiakoski a Strejček.

Kališníci tak dokázali svého soka porazit vysoko 6:1 a letos proti Slezanům už podruhé zvítězit. ,,Hráli jsme velmi dobře. Měli jsme výbornou první třetinu, sice jsme dostali jako první gól, ale poté jsme vstřelili čtyři branky a první část hry otočili,“ zhodnotil průběh utkání Vitouch.

Dlouho to vypadalo, že první branku vsítí Stadion, ale Poruba předvedla rychlý výpad a otevřela gólový účet zápasu. Litoměřice se však nevzdaly a hned v první třetině přidaly čtyři trefy, z nichž tři padly během minuty. ,,Dali jsme tři rychlé góly a Porubě odskočili, tím jsme si vytvořili náskok, který jsme udržovali.“

16:12
Takový čas strávil David Vitouch na ledě proti Porubě.

Navrátilec do sestavy Stadionu se dokázal prosadit v 11. minutě a otočit skóre ve prospěch domácích, později se ukázalo, že mladý forvard vstřelil i vítěznou branku. ,,Dostal jsem puk od Vojty Kropáčka, vyjel jsem si až před bránu. Když mi brankář chtěl vypíchnout puk, tak jsem udělal kličku do bekhendu a překonal ho,“ popsal svůj gól Vitouch.

Litoměřický útočník přiblížil i pokyny, které udíleli v kabině po první třetině trenéři Bruk a Tvrzník. ,,Řekli jsme si, že musíme hrát stejně soustředěně, dodržovat systém a nepolevit.“

V prostřední části hry gól nepadl a kališníci dali Toraxu šanci na snížení. ,,Ve druhé třetině jsme polevili, ale naštěstí jsme gól nedostali,“ ulevila si litoměřická dvaačtyřicítka.

Po další výhře se tak Stadion dvě kola před koncem základní části nachází na skvělém druhém místě tabulky. ,,Hodně se nám daří, celý tým hraje skvěle a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ zhodnotil prozatímní průběh sezony Vitouch.

Již ve středu čeká Stadion druhé severočeské derby, tentokrát na ledě Ústí. ,,Jestli budeme hrát ve středu proti Ústí stejně jako proti Porubě, tak vyhrajeme,“ uzavřel.