18. 12. 2019 | Filip Hulín

Střelec Kubát: Gól při vlastní přesilovce? To se nesmí stávat

Stadion v prvním utkání nadstavby padl na domácím ledě se Vsetínem až po prodloužení. Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině gól nepadne, poté však Karel Kubát dostal kotouč mezi kruhy a nechytatelnou ranou do horního rohu branky překonal vsetínského brankáře. ,,Honza Strejček mě krásně našel mezi kruhy a já už pouze vystřelil a naštěstí to tam padlo,“ řekl litoměřický obránce.

Kališníci nevstoupili do utkání nejlépe, když po první třetině prohrávali o jednu branku. V závěru druhé periody však dokázal vyrovnat Kubát a do šaten se šlo za remízového stavu. Ve třetí části hry se spustily gólové hody. Nejprve poslal Stadion do vedení Kadlec, na jehož branku ale odpověděl Gorčík. O šest minut později kališníci opět vedli, tentokrát zásluhou Zygmunta. Vsetín se ale nevzdal a při vlastním oslabení skóroval. V prodloužení pak vystřelil bonusový bod pro Vsetín Slováček.

,,Byl to dobrý zápas. Je to škoda. Vedli jsme 3:2 a vlastní chybou při naší přesilovce dostali vyrovnávací gól. V prodloužení už je to o náhodě,“ zhodnotil bitvu s Valachy Kubát.

V první části hry Vsetín domácí přehrával a vypracoval si několik gólových šancí, které většinou končily dobrými zákroky Berana. ,,Měli jsme deset dní volna, takže jsme nebyli v zápasovém tempu a rozkoukávali se,“ popsal první třetinu.

Litoměřický obránce přiblížil, jaké pokyny udíleli v kabině po první třetině trenéři. U valašských šancí totiž nezůstalo a odcházeli z ledu po první části s jednobrankovým náskokem. ,,Řekli jsme si, že musíme hrát taktiku, kterou nám řekl trenér, a hlavně dát gól.“

To se také povedlo. Kališníci dokázali srovnat krok a otočit skóre. Ale mohli žehrat na nevyužité přesilovky. K dispozici měli hned sedm přesilových her, ale dokázali využít pouze jednu. ,,Přesilovky jsou vždy o štěstí. Bohužel nám tam proti Vsetínu padl pouze jeden gól,“ řekl Kubát.

20:23
Tolik času strávil na ledě Karel Kubát

Zároveň přiznal, že nejvíc tým nakoplo když v závěru prostředního dějství vyrovnal. ,,Vyrovnávací gól těsně před přestávkou nás nakopl, ale bohužel jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ odvětil zklamaný obránce.

Autorem jedné ze tří litoměřických tref byl právě Kubát. ,,Honza Strejček mě krásně našel mezi kruhy a já už jsem pouze vystřelil a naštěstí to tam padlo,“ oddechla si litoměřická devětadvacítka.

Vypadalo to, že si Stadion vedení pohlídá, ovšem poté se Vsetín vydal do přečíslení a ve vlastním oslabení dokázal srovnat. ,,To se nesmí stávat. Tři minuty do konce a za stavu 3:2 pro nás. Je to škoda,“ uzavřel hodnocení zápasů, který v prodloužení strhli na svou stranu Vsetínští.

Novic v litoměřickém dresu dokázal při premiéře vstřelit branku a nastínil i důvody přesunu do Litoměřic. ,,Trenér v Litvínově se nás ptal, jestli nechceme jít pomoct, tak jsme samozřejmě řekli, že ano, já navíc dlouho nehrál, takže to pro mě bylo přínosné,“ prozradil nakonec.