20. 11. 2020 | Vít Trubička

Stadion zažije restart na ledě Vsetína! Vrátí soupeři minulou prohru?

Po necelých dvou měsících jdou kališníci opět do akce. Jejich sokem bude Vsetín, se kterým sehráli i poslední utkání před nucenou pauzou. Tentokrát ale Litoměřičtí míří na Lapač. Ten v této sezoně ještě nebyl nikým dobyt. Budou hráči Stadionu první, kteří si z Valašska odvezou všechny body?

Poslední utkání

Stadion vyzve tým, kterému má co vracet. Na domácí půdě s ním totiž těsně prohrál, a to po přestřelce v závěru třetí třetiny. Ostatně, celé utkání se neslo ve vzájemném gólovém dohánění. Na otevření skóre Matějem Beranem zareagoval o tři minuty později Radim Kucharczyk. Ve třetí třetině pak nejdříve poslal kališníky do vedení Peter Jánský, rychle vyrovnal vsetínský Jan Kloz. Hosté se následně poprvé dostali do vedení zásluhou Adama Gajarského. Sice ještě vyrovnal Pavel Novák, ovšem pět minut před koncem definitivně stvrdil výhru Vsetínských Jan Bartko.

Vsetínští v prvním klání proti Stadionu.

Vsetínu se v této sezoně daří zejména v domácím prostředí. Na Lapači nastoupil již čtyřikrát, z čehož ztratil jen jeden bod, a to po výhře v prodloužení nad Kladnem. Jinak si ve své domovské aréně poradil se Šumperkem, Kadaní a Havířovem. Poněkud méně radostně ale pro Valachy vyznívá jejich venkovní bilance. Na kluzištích soupeřů si poradili jen s Litoměřicemi. Naopak podlehli nováčkovi z Kolína a Přerovu. I to ale stačilo Vsetínu na sedmou příčku se ziskem čtrnácti bodů. Na lídra tabulky z Poruby ale ztrácí pouhé dva body.

Střelecky se Vsetínští mohou spolehnout především na dvojici Antonín Pechanec a Branislav Rehuš. Pechanec má na svém kontě aktuálně tři přesné trefy a čtyři asistence, Rehuš pouze o jeden gól méně. Velkou roli má i dvojice gólmanů David Gába a Jan Strmeň. Oba přišli do valašského klubu z Českých Budějovic a oba mají aktuálně úspěšnost větší než 92 %. Gábova ze čtyř klání se zastavila na 92,55 %. Strmeň se postavil do vsetínského brankoviště jen dvakrát, a to s úspěšností 92,31 %. V jednom případě hájil svatyni Vsetína mladík Jakub Málek. Ten si připsal úspěšnost zákroků ve výši 90,48 %.

Kališníci střídají pravidelně výhry a prohry

Litoměřická bilance před pauzou přinesla pravidelné střídání výher a proher. Kališníci vstoupili do sezony výhrou v prodloužení nad Třebíčí, následně podlehli venku Sokolovu. Vzápětí ale Stadion doma vyzrál na šumperské Draky, leč hned v dalším utkání těsně nestačil v derby na Ústí nad Labem. A nastala další dvojice výhra – prohra. Vítězství si kališníci připsali nad Kladnem, kdežto prohru proti Vsetínu.

Litoměřický ofenzivní lídr Matěj Beran

Bodově se kališníci mohou spolehnout zejména na dva hráče – Matěje Berana a Patrika Miškáře. Oba mají na svém kontě shodně osm kanadských bodů. Beran je ovšem dělí shodně mezi čtyři góly a čtyři asistence, Miškářova bilance činí tři trefy a pět nahrávek.

Podaří se hráčům Litoměřic vrátit Vsetínu porážku z domácího klání a stát se prvním týmem, který v letošní sezoně na Lapači ukořistí všechny body? Bude to těžký úkol, ale ne nereálný. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:00. Zápas můžete sledovat tradičně na Hokejka TV, permanentkáři ji navíc mají zdarma.