29. 10. 2019 | Martina Kramerová

Stadion vyráží do Havířova! Vyjde kališníkům pomsta?

Další výzva je tady. Pro Stadion obzvlášť velká. V příštím kole Chance ligy totiž zajíždí na led Havířova. AZet litoměřickému týmu v polovině září zkazil speciální zápas k výročí založení města, a tak budou mít svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka o to větší motivaci k vítězství. Z posledních sedmi duelů navíc padli pouze jednou a svou bilanci chtějí ještě vylepšit. Podaří se kališníkům pomstít úvodní prohru?

Údaje po
18. kole

9. místo (30 bodů)
Postavení v tabulce
3. místo (37 bodů)
Skóre
Radek Veselý (11+7)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (8+16)
Radek Veselý (11 gólů)
Nejlepší střelec
Daniel Voženílek (8 gólů)
Alex Rašner (1+9)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (5+4)
Aleš Stezka (92,10 %)
Jan Lukáš (92,00 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (94,39 %)
Adam Beran (92,68 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Havířov – Frýdek 4:2
Poslední utkání
Litoměřice – Slavia 6:4

Pro Litoměřice to byl hodně hořký zápas. Ve 4. ligové zastávce přijel do Kalich Areny Havířov a úplně pokazil oslavy výročí 800 let od založení města. Hráči sice nastoupili ve speciální dresech, ty jim ale k úspěchu nepomohly a AZet si odvezl výhru 5:1.

Teď se oba týmy střetnou podruhé. A tentokrát na havířovském ledě. Zatímco Stadion od té doby ušel velký kus cesty a vyhoupl se na třetí příčku tabulky, Havířov je až na devátém místě. Bodové rozdíly jsou ale tak malé, že chce každý tým urvat co nejvíc. Ani v duelu 19. kola tomu nebude jinak.

Havířov si výsledkově vede jako na houpačce a jednu dvě výhry v řadě často následuje stejný počet porážek. Naposledy sice Residomo srazilo Frýdek, když zvítězilo 4:2, předtím ale padlo ve Vsetíně, kde Valaši triumfovali 3:1. Tomu předcházelo vítězství s Porubou (3:2), kterým si Havířovští napravili reputaci za tři porážky v řadě od Motoru, Chomutova a Přerova.

Hrozba? Ostrostřelec Veselý. Uspěje on, nebo Voženílek?

Největší hrozbou soupeře je útočník Radek Veselý, který zaznamenal od startu sezonu už 11 branek, k nimž přidal osm asistencí. Ostatní spoluhráči jsou hluboko za ním. Jakub Kotala má na kontě 13 kanadských bodů (5+8) a Lukáš Bednář dvanáct (5+7). Mezi obránci si výborně vede Alex Rašner, jenž je s devíti asistencemi dvorním nahrávačem týmu.

Stadion však ve svých řadách má Daniela Voženílka. Třiadvacetiletý útočník se díky čtyřiadvaceti bodům vyhoupl do čela kanadského bodování celé Chance ligy. O ni se dělí s prostějovským Markem Račukem. Ten ale vstřelil méně branek, a tak je litoměřický kapitán těsným lídrem. Do statistik zapsal už osm tref a na góly svých spoluhráčů šestnáctkrát nahrál.

Takovým výsledkem skončil první vzájemný zápas. Havířov vyhrál 5:1.

Druhou příčku týmového bodování si hýčká Martin Kadlec (6+12) a vede se i Matěji Beranovi (5+8). Vedle Voženílka se tým může spolehnou také na přesnou mušku šestigólových Petera Jánského, Josefa Jíchy, Davida Vitoucha a právě Martina Kadlece.

Stejně tak kališníky ženou dopředu výborné výkony z posledních duelů. Z deseti zápasů, které odehráli v průběhu října, našli přemožitele jen třikrát. Nestačili na Přerov (2:5), Chomutov (1:2) a Vsetín (2:4). Jinak zapisovali jeden triumf za druhým. Naposledy i přes nepříznivý průběh skolili před fantastickou kulisou Slavii a v podobném duchu hodlají pokračovat.

Dokáže tým trenérů Bruka a Tvrzníka na druhém konci republiky pomstít úvodní prohru. Zápas začíná v Gascontrol Aréně ve středečních 18:00. Pokud nemůžete být při tom, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na webu www.onlajny.com.