6. 5. 2020 | Martina Kramerová

Stadion sestavil trenérské týmy mládeže pro příští sezonu. Jak budou vypadat?

Stadion se v době letní pauzy intenzivně chystá na další hokejový ročník a vedení v rámci příprav provedlo několik změn. Ty se mimo jiné týkají také složení realizačních týmů mládeže. Šeftrenérem mládežnických kategorií nadále zůstává Vladimír Domin. U juniorů pokračuje Milan Buďa. Dorost nově povede Pavel Zuziak. Jak budou trenérské týmy u mladých kališníků vypadat? A kdy začne sportovní příprava na novou sezonu?

Po předčasném konci uplynulé sezony vedení klubu soustavně pracuje na přípravách pro další hokejový ročník. V jejich rámci proběhla i obměna realizačních týmů mládežnických kategorií. Někteří trenéři se přesunuli k jiným kategoriím, nováčkem v trenérské sestavě je Martin Kuchař, který naposledy působil u mládeže v Roudnici nad Labem. Pokračuje také bývalý kapitán "A" týmu Aleš Pavlas. Ten bude působit u týmů 6. a 8. třídy.

„Jsme rádi, že jsme se domluvili s těmito trenéry a poskládali takové realizační týmy. Došlo k určitým změnám a věříme, že byly ku prospěchu věci. Chceme navázat na dobrou práci v mládeži z posledních let. Je pro nás důležité, abychom vychovávali nejen dobré sportovce, ale také charakterově dobré osobnosti. Nadále dbáme na vzdělávání trenérů, například Ondřej Hříbal aktuálně studuje trenérskou B licenci, ostatní trenéři se pravidelně účastní specializovaných seminářů. V této sezóně bychom rádi některé semináře uspořádali i přímo v Litoměřicích a otevřeli je také pro hráče a jejich rodiče,“ řekl ředitel klubu Jan Fišera.

Celý mládežnický úsek nadále povede z pozice šéftrenéra Vladimír Domin. Ten bude zároveň působit jako hlavní trenér přípravky a týmů od 2. do 5. třídy.

U juniorů bude pokračovat Milan Buďa se svým asistentem Ondřejem Hříbalem, kteří v nedávno skončené sezoně bojovali s nejstarším mládežnickým celkem až do poslední chvíle o extraligovou kvalifikaci. Na lavičce dorostu nahradí Vladimíra Domina Pavel Zuziak, jenž zároveň povede 9. třídu. U osmičky a přípravky navíc bude fungovat jako asistent. U devítky budou jeho asistenty Aleš Pavlas, Daniel Tvrzník a Karel Hamr. Kategorii osmé třídy mají nově na starosti Aleš Pavlas jako hlavní trenér, kterého vedle Zuziaka doplní jako asistent ještě Martin Škoula.

Aleš Pavlas zároveň bude na lavičce 6. třídy, kde mu budou pomáhat Tomáš Hodek a Vladimír Cimrman. Sedmičku bude z pozice hlavního kouče trénovat Jan Fišera, jako jeho asistent byl vybrán Martin Kuchař. Ten se kromě toho bude podílet i na trénování přípravky a 2. a 3. třídy. Ondřeje Hříbala čeká vedle juniorky také práce asistenta u 2. a 3. třídy. V přípravce a 2. a 3. třídy bude jako asistent fungovat Libor Student.

V kategoriích od přípravky do 5. třídy budou z pozice asistentů pomáhat také Václav Rubeš, Marek Opluštil, Martin Škoula a Jiří Valko. Trenéry brankářů zůstávají Benjamin Sequens a Radek Sluka.

Organizovaná příprava mládeže začne 11. května 2020 a jednotlivé realizační týmy budou mít níže uvedená složení.

Složení realizačních týmů mládeže

• vedoucí týmu: Michal Krumbholc

3. třída (2012):

• hlavní trenér: Vladimír Domin

• asistenti: Ondřej Hříbal, Libor Student, Martin Kuchař, Václav Rubeš, Pavel Zuziak

• vedoucí týmu: Bohuslav Švec

2. třída (2013):

• hlavní trenér: Vladimír Domin

Přípravka (2014 a mladší):

• asistenti: Pavel Zuziak, Libor Student, Martin Kuchař

Trenéři brankářů: