17. 8. 2020 | Martina Kramerová

Stadion opět doplňuje kádr! Přicházejí Mlčák, Koffer a Sedláček

Kališníci nadále doplňují kádr pro nadcházející sezonu Chance ligy. K týmu se nově připojila staronová posila Jan Mlčák, vedle něj se v kabině hlásili také obránce Jan Sedláček a útočník Filip Koffer. Po nařízené karanténě začal trénovat bek Daniel Poizl.

Kališníci se od konce července připravují na ledě na start nového ročníku Chance ligy, který odstartuje po sérii přípravných duelů v sobotu 12. září. Aktuální kádr se postupně doplňuje a do Stadionu přicházejí noví hráči.

„V současné době se stále neví, jestli a kdy se rozběhnou soutěže v Kanadě a Americe. Trenéři reprezentace U20 proto doporučili hráčům, aby zvolili Stadion a měli je tak pod dohledem. Litoměřický trenér David Bruk je asistentem ve dvacítce a kvůli zranění jeho asistenta Dana Tvrzníka bude v nejbližší době na trénincích A týmu i hlavní trenér kategorie U20 Karel Mlejnek. Oba budou dohlížet na to, aby se mladí hráči co nejlépe připravili a v klubu byli jen ti nejlepší z nejužšího kádru dvacítky,“ řekl k příchodům předseda klubu Daniel Sadil.

V pondělí se u trenérů hlásil obránce Jan Mlčák, který už v kališnickém dresu nastupoval loni. Po světovém šampionátu juniorů se však vrátil do mateřské Komety a s výjimkou několika zápasů pod Radobýlem a v Třebíči dohrál zbytek sezony v Brně. Za Stadion loni naskočil do 33 duelů, ve kterých zaznamenal 6 kanadských bodů (2+4).

Vedle brněnského beka se k týmu připojili další dva obránci – Daniel Poizl a Jan Sedláček. Prvně jmenovaný s kališníky absolvoval suchou přípravu, v uplynulých dvou týdnech však kvůli nařízené karanténě netrénoval, a proto se připojil až nyní. Sedláček se v týmu objevil nově. Mladý bek prošel všemi mládežnickými kategoriemi Komety, loni odehrál celou sezonu za brněnskou juniorku, na start v dospělém hokeji zatím čeká.

Do přípravy na ledě se zapojil také útočník Filip Koffer. Devatenáctiletý hokejista loni hrál WHL za tým Prince George Cougars a v 59 zápasech měl bodovou bilanci 9+15. V Česku si zahrál 12 zápasů za extraligové Pardubice, nastupoval ale i za Kolín a Dvůr Králové.