22. 7. 2019 | Martina Kramerová

Stadion odstartoval přípravu na ledě! Všichni jsme se těšili, shodují se hráči

Čekání je u konce. Stadion v pondělí zahájil přípravu na ledě a co nevidět rozehraje i sérii přípravných duelů před novou sezonou. Na začátek čekala svěřence trenérů Bruka a Tvrzníka rozcvička na suchu, poté následoval samotný led. Kromě mládežnických reprezentantů nikdo nechyběl, a tak hráči mohli trénovat v plné sestavě. Na ledovou plochu se po dlouhé pauze všichni těšili, i když někteří přiznali, že první „sklouznutí“ bylo náročné.

Po individuální části suché přípravy a červnových společných trénincích dostali hráči Stadionu volno, aby načerpali síly na ostrý start na ledě. Po zhruba třítýdenní dovolené se tak toto pondělí opět sešli ke společným tréninkům, tentokrát už v pro hokejisty nejpřirozenějším prostředí – ve výstroji, s bruslemi a hokejkami na ledě.

Během přestávky se v kádru prozatím nic nezměnilo, tento týden chybí pouze hráči, kteří odletěli s národním týmem do dvaceti let na reprezentační akci do Finska.

Přestože se na led už všichni těšili, pro některé kališníky to bylo náročnější. Třeba pro obránce Aleše Pavlase. „Na ledě jsem se necítil moc dobře, byl měkký a těžký. A přijde mi, že každá sezona je těžší a těžší. Ale trénink byl na to, abychom se s tím po pauze zase sžili. Někomu to šlo líp, někomu hůř,“ vyprávěl s úsměvem zkušený bek.

To jeho kolega z obrany Patrik Marcel si první trénink nemohl vynachválit. „Na trénink na ledě už jsem se hodně těšil a odpočítával dny,“ přiznal. Podobně mluvil i útočník Martin Kadlec. „Těšil jsem se strašně moc,“ řekl.

Obránce Marcel patřil k těm, pro něž byl „ledový“ trénink méně náročný. A to především proto, že brusle obul už při dovolené. „Pro mě byl trénink v pohodě, protože jsem poslední dva týdny už chodil na led a nebyl to až tak ostrý start jako pro některé spoluhráče,“ přiznal.

Pozitivní slova volil také brankář Tomáš Král. „Na první trénink na ledě jsem se těšil. Asi nejvíc každý pátek při suché přípravě. Ne vážně, kvůli tomu hokej hrajeme, a proto se na tuhle část sezony těšíme nejvíc. Samotný trénink byl super a už se nemůžu dočkat, až se do toho postupně dostaneme a sezona nabere správný rytmus a začne se vším všudy,“ popsal.

Teď Stadion čeká více než týden tréninků na ledě, poté je proloží sérií přípravných duelů. Ta odstartuje ve čtvrtek 1. 8. 2019 na půdě Kalich Areny, kde Litoměřičtí přivítají Litvínov.

Aktuální složení kádru Stadionu:

Brankáři: Tomáš Král, Adam Beran

Obránci: Tomáš Dajčar, Jiří Jebavý, Patrik Marcel, Jan Mlčák, Aleš Pavlas, Jan Strejček, František Klejna, Miroslav Kukla, Radek Procházka

Útočníci: Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Daniel Voženílek, Ondřej Damašek, Jan Grim, Přemysl Svoboda, Dominik Sklenář, Otakar Šik, Martin Štohanzl, Dominik Arnošt, David Vitouch, Vojtěch Kropáček, Vojtěch Střondala