10. 1. 2020 | Martina Kramerová

Sportovní manažer Přerost: O odlivu hráčů, projektu Dukla i doplnění kádru

Po světovém šampionátu do 20 let se Stadion rozloučil s trojicí hráčů, kteří si na MS zahráli. Do mateřských klubů se vrátili jak Vojtěch Střondala, tak také Otakar Šik a Tomáš Dajčar. Další hráči širšího kádru dvacítky jako Miroslav Kukla nebo Jan Mlčák v týmu naopak zůstali. Sportovní manažer Miroslav Přerost vysvětlil, jak v tomto období projekt Dukla funguje a proč probíhají určité změny v kádru.

Sedm hráčů Stadionu vyrazilo v prosinci na přípravný kemp před světovým šampionátem U20, který se konal v Ostravě a Třinci. Do kádru se nakonec vešli tři kališníci. Ti ale po skončení MS v Litoměřicích dál působit nebudou.

„U Vojty Střondaly a Oty Šika jsme měli s jejich mateřskými kluby dohodu, že pokud o ně po MS projeví zájem, vrátí se, aby měli ve zbytku sezony šanci naskočit v extralize. A to se také stalo. Oba hráči se po dohodě s majiteli klubů přesunuli zpátky do Brna a Karlových Varů. Teď už s nimi mateřské celky mohou nakládat podle svého uvážení. Trochu jiný případ je Tomáš Dajčar. Jakmile se uzdraví zranění obránci, neměl by v současném kádru stabilní místo, a proto jsme ho tu nechtěli držet,“ řekl k odchodu trojice reprezentantů Přerost.

Jiná situace nastala u členů širšího kádru dvacítky, a to u Miroslava Kukly, Jana Mlčáka a Františka Klejny. Ti ve Stadionu prozatím zůstávají. „U těchto hráčů je dohoda s jejich kluby stejná, ale v kádru extraligových celků pro ně zatím není místo. A proto budou nadále působit u nás,“ popsal situaci trojice obránců.

Zároveň uvedl, jak v tomto období a z pohledu doplnění kádru projekt Dukla funguje. „Dá se říct, že cyklus rozvoje pro mistrovství světa pro tyto hráče skončil. Některé z nich si jejich kluby vzaly zpět, někteří tu zůstávají, aby se ještě rozehráli pro dospělý hokej. Se svazem máme v rámci spolupráce podepsanou dohodu o nasazování mladších hráčů. Snažíme se dávat prostor hokejistům, kteří mají perspektivu pro reprezentaci. Proto chceme, aby v týmu byli. Pokud z programu vypadnou a jejich kluby o ně mají zájem, pustíme je a začneme vyhledávat další hráče, kteří by je v projektu nahradili,“ vysvětlil principy projektu.

A prozradil i to, podle jakého klíče se tým postupně doplňuje. „Čekáme, až se uzdraví Michael Krutil, který se zotavuje se zlomeniny ruky. Dále jednáme s dalšími kluby o uvolnění nadějných hráčů ročníků 2001 a 2002. Některé už v týmu máme. Postupně tedy chceme začleňovat mladší hráče s perspektivou pro příští juniorské šampionáty. Výhodou je to, že jsme si zajistili osmičku a máme teď větší prostor na to, abychom těmto hokejistům dávali prostor. Protože od toho jsme tady. To ale rozhodně neznamená, že bychom rezignovali na výsledky. Chceme hrát co nejlépe a vyhrát do konce sezony co nejvíc zápasů,“ uzavřel.