25. 4. 2020 | Filip Hulín

Skvělá práce! Šest hráčů Stadionu v TOP 100 Chance ligy. Kdo uspěl a proč?

Po historické sezoně, která byla zakončena celkovou šestou příčkou, tedy nejlepší od postupu Stadionu do první ligy, si několik hráčů vysloužilo i individuální ocenění. Martin Kadlec se stal králem střelců a Daniel Voženílek byl dokonce zvolen sportovní manažery nejlepším útočníkem sezony. Web hokej.cz navíc vydal svůj žebříček sta hráčů ve které nechybí ani šest kališníků.

94. místo – Peter Jánský

Peter Jánský v letošní sezoně odehrál za Stadion 45 utkání a připsal si v nich 31 bodů za 15 branek a 16 asistencí. Závěr sezony odehrál v extraligovém Litvínově kde nastoupil do osmi utkání s bilancí 2+1. Jánský trávil na ledě v průměru téměř 16 minut na utkání a trenérům se odvděčil dvěma vítěznými góly. Nejpovedenější utkání prožil ve 13. kole na ledě Poruby, když zaznamenal dva góly a asistenci.

68. místo – Jan Strejček

Jan Strejček se zařadil mezi klíčové beky týmu, sehrál v sezoně 52 zápasů a zaznamenal v nich 20 bodů za 7 tref do černého a 13 nahrávek. Důrazný obránce zblokoval 53 střel a když bylo potřeba, tak se i popral. Na ledě trávil přibližně 17 minut a soupeřova brankáře ohrozil celkem třiadevadesátkrát. Povedený zápas prožil ve 12. kole skupiny o pořadí play-off na ledě Havířova, když svým gólem deset minut před koncem zápasu rozhodl o třech bodech pro Stadion.

17. místo – Patrik Marcel
Patrik Marcel se v uplynulé sezoně stal nejlepším střelcem ligy mezi obránci.

Patrik Marcel letos mezi prvoligovými beky vyčníval. Za 57 zápasů vsítil 14 gólů a navíc přidal 20 asistencí. Žádný jiný obránce nedokázal vstřelit více branek. S průměrným ice timem 20:55 byl nejvytěžovanějším hráčem Stadionu. Na soupeřova brankáře vyslal 179 střel, což bylo opět nejvíc z celého týmu, zblokoval 68 střel. Letošní asistent kapitána si nic nenechával líbit a v případě nutnosti se na ledě popral. Za jeho nejvydařenější zápas by se dala považovat bitva se Slavií, ve které nasázel dva góly a přidal jednu asistenci. Marcel byl navíc zvolen do All-star pětky uplynulé sezony v rámci celé Chance ligy.

12. místo – Markus Korkiakoski

Finský snajpr v letošní sezoně vyrovnal svůj loňský rekord v počtu bodů získaných cizincem během jedné sezony. Korkiakoski nechyběl ani v jednom utkání a připsal si 25 branek a 32 přihrávek. Více jak polovinu bodů zaznamenal v přesilových hrách. Soupeřova gólmana ohrozil celkem 171krát, pouze devět hokejistů v celé lize bylo střelecky aktivnějších. Korkiakoski se navíc zařadil mezi skvělé hráče na buly, když vyhrál téměř 55 % svých vhazování. Oblíbeným soupeřem finského forvarda byla Poruba, proti které dvakrát zaznamenal čtyři body.

7. místo – Martin Kadlec

Martinu Kadlecovi to v letošní sezoně střílelo, když se stal se 32 brankami nejlepším snajprem Chance ligy. Kadlec navíc přidal 28 asistencí a sezonu zakončil s bilancí +10. Hned dvanáct branek zapsal v přesilových hrách. Na ledě trávil přibližně 19 minut a vstřelil tři vítězné góly. Kadlec zaměstnal protivníkovy maskované muže celkem 178krát a jeho procentuální úspěšnost střelby se pohybovala kolem 18 %. Litoměřický forvard navíc v šesti utkáních zaznamenal tři body.

3. místo – Daniel Voženílek

V uplynulé sezoně přebral kapitánské céčko po Aleši Pavlasovi a jako správný kapitán tým táhl. Dlouhou dobu se nacházel na špici kanadského bodování ligy, nakonec skončil druhý.

22+42
Taková byla bilance litoměřického kapitána Daniela Voženílka.
V uplynulém ročníku zaznamenal 64 bodů za 22 gólů a 42 asistencí. Celkem 25 bodů získal v přesilovkách. Na ledě trávil téměř 20 minut a v tabulce pravdy byl na bilanci +8. Litoměřický kapitán byl navíc zvolen sportovními manažery nejlepším útočníkem sezony, a navíc figuruje i v All-star týmu soutěže. Voženílkův nejlepší zápas byl proti Kadani, v němž vstřelil hattrick a přidal jednu asistenci. Litoměřický útočník navíc hraje fér a v utkání proti Českým Budějovicím odvolal trest pro Motor.

Kališníci se tak v uplynulé sezoně rozhodně neztratili. Vedli si skvěle týmově i individuálně. A za to jim patří velký dík a gratulace.